Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy működik a fizetés a...

Hogy működik a fizetés a horvát autópályákon?

Figyelt kérdés

Kérem, írja le valaki, hogy hogy kell fizetni. Zadarig mennénk. Próbáltam utánanézni, de nem találtam részletes infót. Ami érdekel:

Többféle kapu van? Melyikhez kell állni személyautóval? Ha szakaszonként vannak kapuk, akkor mindegyiknél ki kell fizetni az aktuális szakaszt, vagy ahol lemegyek, egyben az egészet? Lehet kp fizetni? Apróban kell, vagy adnak vissza? :-)


Köszönöm!


2010. júl. 18. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, több kapu van. Minden kapunál kell fizetni, azt az utat kell csak megfizetni, amit lementél. Lehet kp-ban fizetni, nem gond ha nem apróban adod a pénzt, tudnak visszaadni. Valójában olyan, mint egy vám, csak itt jóóóóóval több kapu van, mindegyik fölött van egy tábla (vagy mi), ami jelzi, hogy oda állhat személyautó, motor, busz, vagy mittudoménmi:D Ha egy hatalmas piros X van világít, akkor oda ne állj, mert nem üzemel.

Minden 2. kapunál kell csak fizetni, az 1.-nél a kis bódéban nem lesz senki, csak egy automata, amelyen meg kell nyomni a gombot, az kiad egy papírt, amit tegyél el(el ne veszítsd!), és mehetsz is tovább. A következő kapunál már lesz ember a bódéban, neki oda kell adnod az előző papírt, az alapján fogsz fizetni.

Ne aggódj, nagyon egyszerűen és jól van kidolgozva az egész!

Ha vmit még ne értesz, akkor kérdezz nyugodtan.

2010. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szuper, azt hiszem már világos, köszönöm a választ! :-)
2010. júl. 18. 15:27
 3/3 anonim válasza:

Csak Franciaországban és Olaszországban nagyon drága a fizetőkapu és rengeteg van belőle. Mi 200 km-es szakaszokon mindig 15-20 €urót fizettünk. Nem tudom hogy Horvátországban mennyi.



(egyébként eddig azthittem hogy ott is e-matrica van :D )

2010. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!