Kezdőoldal » Utazás » Európa » Skócia 260 ezerért, busszal...

Skócia 260 ezerért, busszal olcsó?

Figyelt kérdés

Volt egy rokonommal vitám, mert mindenáron rá akart beszélni, hogy nyáron menjek velük egy ilyen buszos útra, és hogy mennyire megéri... Belépőkkel együtt 260 ezer, de ebben nincs benne semmi étkezés, ráadásul az utolsó retek, közösfürdős tranzitszállásokon lesz a szállás, meg mobile home-ban. És ugye mivel buszos az út, hiába hirdetik, hogy 9 nap ennyiért, igazából csak az utazással elmegy szerinte 3-4 biztosan. De hogy cserébe hány országon átmegyünk, és elmondhatjuk, hogy voltunk ott... Igen, az autópályán, ami nem nagy kaland. Meg az ilyen "3 óra alatt bejárjuk Prágát" típusú dolgok nem vonzanak, mert abból 1 óra a többiek keresésével, eltévedéssel telik úgyis, meg csak rohanás az egész.

De csak bevettek a csoportba, mondván, hátha meggondolom magam, és basszus tényleg, júniusban mennek, de már 30 fő ott van... Pedig én is sokat utazok szerintem, de úgy gondolom, hogy ezt repülővel, jobb szállással is ki lehet hozni olcsóbban. Vagy szerintetek esélytelen?


Mert ha csak napi 10 ezret szánok az étkezésekre (ami valljuk be, nem sok), már az plusz 90 ezer, szóval ott vagyunk hogy 350 ezer, és még akkor nem vettem magamnak egy hűtőmágnest sem. Egyszerűen nem tudom, mit mondhatnék, hogy megértse, nem rosszindulatú és válogatós vagyok, hanem eszetlen dolog ennyit kifizetni...


2020. jan. 5. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Edinburgh-ba megy már Ryanair minden nap, ahogy néztem egy retúrjegyet meg lehet úszni 15 ezer körül. Korábban heti két járat volt és sokkal drágábban.
2020. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi penzt biztos nem fizetnek ki egy ilyen utert.
2020. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
350k-ért volt majdnem három hétig Vietnámban, amibe már tényleg mindent beleszámoltam. Ennyi őrülten sok. Plusz buszozni Skóciáig ritka nagy ökörség.
2020. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont 9 nap alatt simán elmegy ennyi pénz Skóciában, főleg hogy szállás és kaja is benne van. Vietnám és Skócia árszínvonala között van egy kis különbség. Ettől függetlenül busszal menjen az, akinek hat anyja van, borzalmas ötlet, és erős a gyanúm, hogy ebben 9 napban benne van a buszon eltöltött 3-4 nap is.
2020. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, benne van. Ráadásul ne ilyen 3-4 csillagos szállodára gondoljatok szállás alatt, hanem a mobile home-os és útszéli tranzitszállásos változatra... Engem pedig nagyon taszít a közös mosdó, és fürdő.

Plusz még erre jön a kaja is, ami szintén nem kis összeg...

2020. jan. 5. 18:47
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Gyakran utazunk a párommal, és nem ijedünk meg egy-egy buszos társasúttól sem.


De most megkérdezném, hogy ránézett már valamelyikőtök a térképre, hogy mekkora távolság ez??

Oda-vissza alsó hangon is több mint 5.000 km !!

( ÖTEZER KILOMÉTER !!! )

+ az elterelések, az eltévedések és a kirándulások.


Ráadásul nyomorult sokágyas mobil-home szállásokon kellene ezt kipihenni közös fürdővel és wc-vel??

Sorban állni, hogy wécézzél, vagy fürödjél?!


Maaaaargit! Noooooormááális??

2020. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, mondtam én is, hogy ez hatalmas távolság, meg konkrétan több időt tölt az ember buszon/kompon... Ráadásul ezt egy 6 és egy 9 éves gyerek társaságában pluszban. Pedig én is voltam már ilyen úton, anno kamaszként. Amikor azért az ember jócskán tele van energiával, de emlékszem, hogy egy-egy gyalogos városnézés után elég nyűgös voltam, nemhogy még mini lábakkal, a 30 fokos napon végig.

Erre az volt a kifogás, hogy "sok országot érint". És nem értik, hogy attól, mert a német autópályán megyünk, ők semmit nem fognak látni az országból, meg egy prágai délután sem ér fel rendes ott töltött idővel.

2020. jan. 5. 20:21
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Csak jelzem, hogy a német autópályákon a sok útfelbontástól és dugóktól az életüket is meg fogják unni.


Ugyanez két kisgyerekkel már kimeríti a gyerekbántalmazás fogalmát!!!

Az nem normális, aki kisgyerekeket visz egy ilyen útra, akiknek 2-2 napig ülniük kell egyhelyben, ott meg számukra érdektelen dolgokat kell megnézniük.

Végig fogják bömbölni.


Talán egy-két kutyát is kellene vinni.

Akkor a kutyaugatás talán elnyomná a gyereksírást.

2020. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
* Normális idegenvezető nem is vinne ilyen -embert próbáló- útra kisgyerekeket.
2020. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akit az iroda megbízott a helyi szervezéssel, külön mondta, hogy már elsős kortól bátran ajánlja, nagyon szeretik a gyerekek... :(


Mi 1 éve voltunk három barátnőmmel ugyanezzel az irodával, igaz, akkor "csak" Franciaországban. Lehúztak minket 3 belépőnél, hogy mivel 18 évesek vagyunk, felnőtt belépőt kell fizessünk. Utána meg a kezünkbe nyomták a diákjegyet, ami fele annyiba került, a különbözetet a mai napig nem láttuk. Disneylandre is kifizettük az egésznapos belépőt, hogy reggel 9-re már ott leszünk. Baj volt a szállás elhagyásánál, utána a sofőrök tévedtek el (Disneyland parkolójában keringtünk másfél órát!), így hiába vettük meg a jegyet, összvissz 4 órát tartózkodtunk bent, mert sietni kellett a szállásra, hogy a busz eleget álljon éjszaka. Szóval nekem az volt az elég, és azóta inkább megszervezem magamnak, magunknak. Úgy látom, mire költöm a pénzt, és nincs tele az egész út rejtett költségekkel.

2020. jan. 6. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!