Kezdőoldal » Utazás » Európa » A 18 év alattiakat miért nem...

A 18 év alattiakat miért nem engedik be a Csernobili zónába, egy túra alkalmával sem?

Figyelt kérdés
Mindenhol, csak azt írják, hogy 18 év alatt nem lehet bemenni, de azt, hogy miért, sehol.

2020. jan. 5. 13:06
 1/9 anonim válasza:
95%
Mert 18év alatt törvényileg más felel az emberért-nem felnőtt.
2020. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert az alatt nem vagy jogi nagykorú.


Mit akarsz, cigit sem vehetsz.

2020. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert van kockázata az oda történő belépésnek és egy 18 év alatti még nem dönthet magáról, az meg morálisan nem oké ha anyádék eldöntik ezt helyetted.
2020. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
@3 Mondjuk ilyen alapon a súlyosan elhízott gyerekeket is el lehetne venni a szülőktől, sokkal nagyobb kockázat, mint bemenni a zónába, ami nagyjából egy Budapest-Prága repülésnyi sugárdózis. Csecsemővel persze simán oké Ausztráliába utazni.
2020. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem kell ez a demagóg szöveg. Csernobilban jóval nagyobb a sugárzás mint ami bármilyen hétköznapi tevékenység során érhet. Meg persze a sugárzás típusa sem mindegy. És egyes részeken még mindig extrém magas a sugárzás egy beherbálozott 15 évest meg nem fog érdekelni a tiltó tábla. Ezért nem mehet be 18 év alatti. És ez teljesen rendben is van.

2020. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Egy látogatás nem a Vörös Erdőben vadkempingezésből áll, ahol hűtővizet iszol meg megeszed a pripjatyi szupermarket maradék készletét. Voltam kétszer is Csernobilban, nagyjaból annyira veszélyes, mint egy túra a Rám-szakadéknál.
2020. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én is voltam egyetem alatt sugárvédelem és dozimetria kurzus keretében elég sok mérést végeztünk és voltak extrém kiugró értékek. Nagyon helyes hogy gyerekeket nem engednek be. Egyszeri alkalom persze nem olyan vészes de ismerek olyan barmokat aki évi kétszer mennek oda mert annyira tetszik nekik.

2020. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a sugárzás könnyen okozhat pajzsmirigy rákot. Legalább a fiatalokat kíméljük meg az ilyen veszélyektől.
2020. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
70%
#5 15 vagyok és élek halok csernobilért 10 éves korom óta ☺️
2020. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!