Kezdőoldal » Utazás » Európa » Flixbusszal kapcsolatban kérdés?

Flixbusszal kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés
Tavasszal elszeretnék jutni Szávaszentdemeterre (Szerbia), interneten találtam rá erre a Flixbus-ra, rögtön be is ütöttem a desztinációt és ki is dobott találatokat. Kérdéseim a következők lennének, a Népligetben könnyű megtalálni magát a buszt? Ezeknek van valamiféle külön terminálja, vagy a többi busz között található meg? Illetve láttam, hogy egyszer át kell szállnom Újvidéken (mivel Budapest és Szávaszentdemeter között nincs közvetlen járat) az átszállás mennyire maceráns? Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 12. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nehéz megtalálni. Nagy zöld busz. Mivel több is lehet nézd meg a táblán, hogy honnan indul. Az átszállás nem macerás, csak az a probléma hogy ezek a buszok képesek 6-8 órát késni egy hosszabb út során pl most csak a magyar-szerb határon 4-5 óra a várakozás és ez nincs beleszámítva a menetidőbe, tehát elég húzós így egy átszállás.
2020. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egyik kocsiállás dedikáltan a FlixBuszé, mindenhol, így nem nehéz megtalálni. De a menetrendi táblán is rajta van. Az átszállásra van idő bőven, nem macera. Utaslistát vezetnek, ha valaki jegyet váltott de nem száll fel a buszra, azt látják. Azt nem tudom, hogy azt látják-e, hogy átszálló utas vagy és késik a járatod, de az amivel én utaztam bár késve indult, időben érkezett, így valamennyi tarralék van a menetrendben.
2020. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod a Flixbus járatait. Persze késések adódhatnak, ilyen távolságokon, határátkelőkön át ez elkerülhetetlen, szóval legyen tartalékod. (Azaz pénz alternatív csatlakozásra vagy szállásra, ételre, italra; legyen egy váltás ruhád kéznél.)


Népligetben ki van írva az induló kocsiállás az indulasi tablóra. Újvidéken nem jártam ezen a buszállomason, de a szerbiai buszállomásokon, főleg egy ekkoran, mindig van beléptető személyzet a váróterem es a buszok között, ők tuti segítene. És a kocsiállásoknál is jelezni szokták az azt használó cégek logóit.

2020. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Utaslistát vezetnek, ha valaki jegyet váltott de nem száll fel a buszra, azt látják. Azt nem tudom, hogy azt látják-e, hogy átszálló utas vagy és késik a járatod, de az amivel én utaztam bár késve indult, időben érkezett, így valamennyi tarralék van a menetrendben."

kivéve ha olaszok a sofőrök, akkor keresztbeszarják hogy valakinek fel kéne szállnia (konkrétan otthagytak minket hajnal 2kor a buszállomáson,telefonon kihisztiztem egy visszatérítést, és ráfizetéssel foglaltam egy másik buszra jegyet, 4 órát vártunk novemberben a fűtetlen váróban), átszállást el kell érni, a csomagokat se segítenek berakni. rá se volt írva rendesen a buszra, hogy hova megy vagy mi a járatszáma. a magyarok viszont nagyon jó fejek, le a kalappal előttük.

kérdező, nagyon könnyű megtalálni, bazinagy takonyzöld buszaik vannak. én 1x mentem a népligetből, akkor azt hiszem az 5. kocsiállásról indult, a körúthoz legközelebbi részről, mint kb az összes többi nemzetközi buszjárat. de a váróban a kijelzőn is rendesen ki van írva.

2020. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig írtakat! Ahogy néztem a weboldaluk szerint elvileg 2 óra 15 percem lesz az átszállásra remélem annyi elég lesz, egy késés esetén is.
2020. jan. 12. 16:53
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Valószínűleg ki lesz írva, honnan fog indulni (én kelenföldről meg a mexikói útról mentem már flixbusszal, mindkét helyen ki volt rakva, honnan indul), illetve nagy zöld - narancssárga buszról van szó, nem nehéz megtalálni :)

Az átszállás nem macerás, egyikről leszállsz, a másikra fel. Ahol az egyik letesz, ott vesz fel a másik is.

2020. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!