Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába szeretnék utazni,...

Angliába szeretnék utazni, majd ott dolgozni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

-Először is a szokásos vita, hova érdemes utazni ?

Nagy/Kis város ?

Én Manchestert néztem ki, erről mi a vélemény ?

- Amíg az NI számom intézését csinálom, mellette tudok-e

dolgozni vagy muszáj megvárnom még végeztem a

procedúrával ?

- Bankszámla gondolom kötelező ahhoz hogy munkába tudjak

állni. Melyik bankhoz forduljak ?

- Munkát magam keressek neten/személyesen vagy egyszerűbb

egy agencyhez regisztrálni ?

- Mely munkákat érdemes keresni/kerülni ?


Aki veszi a fáradtságot, és válaszol pár kérdésemre előre is köszönöm.


2019. dec. 10. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Munka szempontjából nyilván előnyösebb nagyobb városba menni, vagy városi vonzáskörzetbe. A kisvárosba csak akkor, ha fixen lenne már állásod.

Nem tudok véleményt mondani Manchesterről.

Én Londonban voltam, nekem teljesen megfelelt, elég jó környéken laktam, és a munkahelyem sem volt túl messze. A tömegközlekedést meg imádtam, ezért is előnyösebb egy nagyobb város, sokkal kényelmesebb az, ha nem kell stresszelni, hogy vajon elérem-e ezt meg azt a buszt.


2. Manapság egyre nehezebb NI szám nélkül munkába állni, mivel szigorítottak. Az elbírálás során is sok magyart ejtenek ki mostanság. Egyik ismerősömnek már megvolt mindene fixen (állás, lakhatás), el is kezdett dolgozni, de nem kapta meg a számot, így hazajött. Én nekem is előre le volt rendezve a lakhatás meg a munka, és dolgoztam már, mikor a számot megkaptam. De én még a Brexit előtti évben voltam kint, az ismerős meg idén.


3. Ismerőseim mind a NatWest-nél vannak. De szerintem lényegtelen melyik banknál vagy, csak ne egy noname-hez menj. Viszont, ha jól tudom, kell, hogy hozzá legyen angol tartozkodási helyednek lennie, úgy nyithatsz. De nézz ennek utána.


4. Mind a kettőt egyszerre. Bár szerintem irodával többre jutsz, ha az átlag munkákat vesszük. [link]

Nem tudom mit érdemes kerülni. Csak annyit, hogy a magyar közvetítőket jobb elkerülni, meg nyilván az olyanokat, ahol kérnek tőkét az álláskezdéshez. Mondanám, hogy gyárba ne menj, de másabbak a körülmények mint itthon, tehát ez sem mérvadó.

2019. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

1. Oda érdemes utazni, ahová te szeretnél. Most mondhatom azt neked, hogy xy település jó hely, de ha neked nem tetszik, mert mondjuk más ízlésed van, mint nekem, akkor hiába mondom.

2. NI számot nem adnak, ha nem tudod bizonyítani, hogy keresel munkát vagy már dolgozol.

3. Ugyanaz, mint a "hova utazzak?" kérdés, mindenkinek más prioritásai vannak, magadnak kell utánajárnod, melyik bank lesz neked a legjobb.

4. Munkafüggő.

5. Mihez értesz? Mivel szeretnél foglalkozni?


Ja, és remélem, nem minimális vagy nulla nyelvtudással akarsz kint dolgozni valami szalagnál, mert annak úgyis az lesz a vége, hogy nem fogsz tudni boldogulni és még te fogod szapulni az országot, hogy nem segítőkészek, nincs munkalehetőség, nem lehet megélni stb.

2019. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

1. Oda ahol van munkalehetőség. Én kisvárosban élek, ahol bőven van munkalehetőség, és nem olyan drága mint London.

2. Voltam többször Manchesterben. Nekem nem tetszik. Munkalehetőségben sem dúskálódnak. A közbiztonság sem olyan jó. ( van rosszabb is. pl: Peterborough)

3. N.I. időpontot kell kérned. De míg vársz, már tudsz munkát keresni, mert tudod igaolni, hogy folyamatban van a kérelmed.

4. Bankszámla kötelező. Én amikor kijöttem a Barclays banknál kezdtem, de bennük nagyot csalódtam. Így átmentem a Lloyds Bankhoz. Lassan 10 éve a bankom. Elégedett vagyok velük.

5. Munkát úgy keress ahogy tudsz. Lehet neten is, lehet úgy, hogy az adott város összes munkaközvetítő irodájába bemész ( az angol munkaközvetítők megbízhatóak) , de mehetsz úgy is, hogy CV-det mindenhová beadod , hogy munkát keresel. Én egy nyomdában dolgozom, itt is sokan csak bejönnek, a recepción hagyják a CV-t, hogy munka kell nekik. Van kollégám aki így került be hozzánk.

6. Elején vállalj el minden munkát amit felkínálnak. Ha már van munkád, jobban tudsz váltani is. Azokat a munkákat kell kerülni, ahol feketén akarnak alkalmazni. Itt kint komolyan veszik. Ha feketén dolgozol, és lebuksz, nem csak a cég fizet, hanem te is.

2019. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mire gondolsz a szigorítás alatt ? Mi a buktató az NI igényléseket ?

2019. dec. 11. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!