Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Írországban élni?

Milyen Írországban élni?

Figyelt kérdés
Lenne egy lehetőségem kiköltözni Írországba és az érdekelne milyen az élet Magyarországhoz képest. Mondjuk albérlet, közlekedés, befogadás szinten . tehát hogy milyen az élet abban az országban úgy általánosságban. Naas-ban lenne a munka meg a szállás is

2020. jan. 19. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem laktam még életvitelszerűen Írországban, de sokszor voltam már, mert az egyik kedvenc országom. Ha nekem lenne lehetőségem költözni, nem gondolkoznék sokat rajta. Az emberek nagyon lazák és barátságosak, a természet gyönyörű, nagyon jó a pub kultúra és a zene, szóval én negatív dolgot nem igazán tudok mondani. Az albérletekről majd ír, aki jobban ismeri a témát, de láthatóan a helyiek nem stresszelik agyon magukat, tehát valószínűleg egész jól el lehet élni. Olyan jól, mint Magyarországon biztos.
2020. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
jo
2020. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Írország a kevés jó nyugati-európai hely egyike, csak ne lenne olyan retek undorító klímája.
2020. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Nekem hasonló volt mint Wales.

Magyarországnál jobb az életszínvonal, olyan klasszikus Nyugat-Európa kb mint Anglia.

Európában Magyarország olyan pont a közepe Írország meg top5 kb.

Albérlet brutál drága még a nagyon jó fizuhoz képest is szóval muszáj leszel lakótársakkal lakni együtt.

Közlekedés jó városban viszont bárhová mész vidékre kell kocsi, kicsit Amerika feeling :D

Befogadás ugyanaz mint Magyarország vagy bármelyik más hely a viágon: embere válogatja teljesen.

Van aki beképzelt, van aki nagyon kedves.

Áltánosságban pedig minden adva van ami kell, mozi, gyorskaja stb.

Írországba szerintem simán megéri menni mert hasonló mint Anglia.

Ja igen kimaradt:Dublin belváros.

2020. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EconomicalRefugee válasza:
54%

Tévedés. Nos, aki Dublinba költözik, annak gyakorlatilag elment az esze. Dél-Ír alapjában véve sokkal szopatósabb. Egészségügy, albérlet, idióta fizetnivalók...

Ha jót akarsz magadnak, akkor északot választod. Olcsóbb albérlet, jellemzően nincs szemétdíj, szemétszállítás ingyenes, víz ingyenes, orvos ingyenes, gyógyszerek ingyenesek (bizonyos pontig).

2020. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"Dél-Írország"???? Te se tudod, miről beszélsz...
2020. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EconomicalRefugee válasza:
Nos, a helyiek "North" és "South"-ként (olykor-olykor "Republic") hivatkoznak rájuk. Akkor miért ne lehetne észak és dél? Sőt, a délieket "Mexican"-nak hívják. Csak végülis az államigazgatási differenciák miatt érdemes megkülönböztetni a kettőt.
2021. ápr. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
@7 Meg mondjuk azért, mert az északi rész megszállt terület, csak jó a PR-ja.
2021. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!