Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajnából Szlovákiába történő...

Ukrajnából Szlovákiába történő határátlépésnél mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Kárpátaljai síelésből Szlovákián keresztül jönnénk haza Magyarországra. A Kisberezna-Ugar vagy az Ungvár-Felsőnémeti határátkelőt vennénk igénybe. Mennyivel más (gyorsabb, lassabb, alaposabb) a határellenőrzés, mint az ukrán-magyar határon? A szlovák oldalon mennyire szednek szét egy magyar rendszámú autót, hogy csempészünk-e valamit?

2020. febr. 27. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy schengeni külső határ, ugyanaz a protokoll. Nekem igen sokféle tapasztalatom van a schengeni külső határokon, a belépő oldalon végzett ellenőrzésről: az útlevelet mindig leolvassák, a csomagtaróba mindig benéznek, de hogy utána mi történik, az már nagyon változó. Volt, hogy egy félmosollyal el is volt minden intézve, volt, hogy hús után kutattak, miután megláttak egy szemdvicset a lengyelek. Olyan is volt, hogy a határon gyorsan megvolt minden, 5 km múlva mélységi ellenőrzésen kipakoltattak minden (szinten a lengyelek). És volt, hogy egyszerűen problémázni kezdtek azon, hogy magyar/orosz/ukrán/szlovák nyelv helyett angolul próbáltam kommunikálni.
2020. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hus termeket csak Schengenen belul szabad vinni. Ugy hogy lengyeleknek igazuk volt. Ha meglattak egy szendvicset persze hogy tovabb kutattak. Ugyanugy van US hataron is.Nalam egy kutya talalt egy sajtos szendvicset de mivel nem volt benne hus atengedtek.
2020. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"Ugyanúgy schengeni külső határ, ugyanaz a protokoll." - Igen, ezt tudom, inkább a tapasztalatok érdekelnének, hogy a valóságban mi a szokás. Eddig csak a magyar határon jöttem be a schengeni övezetbe Ukrajnából, és azt is busszal, ott eléggé látszatellenőrzés volt. Záhonynál egyszer összesen egy bőröndöt vetetett ki a vámos a csomagtartóból, és azt kellett csak kinyitni. Beregsuránynál kiszállítottak mindenkit, bőröndökkel együtt be kellett vonulni az újonnan épített vizsgálóépületbe. Ott egyesével kinyittatták a bőröndöket, de nem pakoltatták ki, csak egy-két ruhát kellett felemelni, alul bármi lehetett. A buszon hagyott kisebb táskákat meg csak felületesen nézte végig egy vámos. Volt, akinek több karton cigarettája volt a kalaptartón, azt meg se nézték.
2020. febr. 28. 06:23
 4/8 anonim ***** válasza:
meg még azt lenne jó tudni, ha 4-en utaztok egy autóban akkor négyszer annyi cigit lehet bevinni vagy akkor is csak húsz szálat?
2020. febr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak: fejenként lehet 40, és nem 20 szálat behozni, vagyis 2 doboz/fő, 4-en ez 8 doboz, de csak a 17 éven felüliek számítanak bele.

Amúgy megtörtént az utazás, viszonylag egyszerű és gyors volt az átlápés. Az ukránok a papírokkal küldözgettek egy fél órát összevissza, mire át engedtek lépni. A szlovákok a motorteret is megnézték, meg meg kellett mutatni a műszerfelon, hogy mennyi benzin van a kocsiban. A csomagok közül 2-3 ngyobb táskát nyittattak ki, és turkáltak át nagyjából. 4-en voltunk full tele csomagtartóval. Sor nem volt, Duty Free Shopolással együtt kb. egy óra alatt átjöttünk.

2020. márc. 8. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:
ja igen két dobozt lehet, ti hoztatok cigit?
2020. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ige, kb. annyit, amennyit négyen hozhattunk (8 doboz), rákérdezett a vámos, én a zsebemben megmutattam 2 dobozt, a többi összevissza volt a táskákban, azt meg se találta. De ha megtalálja is, belefért volna négyünk kvótájába. Így utólag belegondolva hozhattam volna többet is.
2020. márc. 9. 08:28
 8/8 anonim válasza:
4-5-6 órás várakozás ukrajnából kkifele bárhol-üzemödzeomlás számítógép krah bármi előfordulhat!
2020. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!