Kezdőoldal » Utazás » Európa » Májusban megyünk Athénba....

Májusban megyünk Athénba. Ötletek?

Figyelt kérdés

Maga Athén annyira nem vonz, csak oda kaptam ajándékba szállást és repjegyet 3 napra.

a környékén miket érdemes megnézni ? gondolkodtam, hogy bérelek majd autót, és elmegyek megnézni a meteorákat, de az az autóut már messze van Athéntól szerintem.

Egyéb ötletek ?



2020. márc. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Át lehet kompozni a közeli szigetekre.
2020. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Athénnak is vannak gyönyörű részei, amiket nem lehet kihagyni, pl. Akropolisz a panorámájával. Esetleg a Monastiraki térről induló bazárpiac az, ami esetleg érdekes lehet. A környéken nem nagyon jártam, csak Pireuszban, de lényegében egybeépült már a várossal. A kikötője szép, és ahogy az első írta, el lehet menni hajókázni. Esetleg vasúton is el lehet menni valamerre.
2020. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Azon elgondolkodotál már, miért akarsz valahonnan elautókázni a világ végére, miközben helyben sem néztél meg semmit? Athén egyáltalán nem a szívem csücske, szerintem az a város amit az ember az életben egyszer megnéz. De mindazt, amit történelemből, művészetekből, filozófiából, orvostudományból, matematikából tanultál (ha tanultál egyáltalán), innen eredeztetik.

Ha nincs más ötleted, csak kellene guglizni. Útibeszámolók, tripadvisor segíteni szoktak. Ha a szöveg nehezen megy, nézegesd csak a képeket.

2020. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Meteorák messze van, de Píreuszból komppal érdemes áthajókázni a környező szigetekre ahogy írták is fent, nem drága. Athénban Akropolisz (ha esetleg diákok vagytok vigyetek igazolványt, mert azzal ingyenes), régi olimpiai stadion, Plaka, Lükabétosz. Nem a legszebb város, de van egy balkáni varázsa, így egy látogatást megér.
2020. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ókor legfontosabb városállama nem vonz, akkor nincs mit mondanom. Bulizni itthon is lehet.
2020. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Háromszor voltam Athénban, én nagyon nem szeretem. Azért az Akropoliszt megéri megnézni, az szép volt. Pireaus 20 perc vonattal, onnan indulnak kompjáratok, vannak közelebbi szigetek is, keress valamit, ami tetszik.
2020. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!