Kezdőoldal » Utazás » Európa » Törökország mennyire drága,...

Törökország mennyire drága, biztonságos stb? Erasmus célországnak?

Figyelt kérdés

Szívesen mennék Erasmusra, de ebbe azért az anyagiak is beleszólnak. A kapott ösztöndíj valószínűleg nem fedez minden költséget (pl. szállás, étkezés, közlekedés stb.), szóval azért zsebbe kell nyúlni a támogatás mellett is. Viszont én eddig inkább nyugati országokról hallottam/olvastam, illetve magam próbáltam számolgatni és körülnézni, míg Törökországról nem nagyon találtam Erasmusos beszámolókat. Nekem Törökország is teljesen szimpatikus, sosem voltam még, biztosan nagyon szép, érdekes, más kultúra stb. Amire kíváncsi lennék az igazából maga az élet pl. a megélhetési költségek, lakhatási lehetőségek, külföldiként vagy a török nyelv ismerete nélkül mennyire nehéz boldogulni stb., szóval igazából bármire ami egy külföldi félév szempontjából hasznos lehet. Isztambul és Kütahya városai jöhetnek szóba (itt vannak partneregyetemeink) és kb. 420 euró/hónap (+pár tízezer forint tanulmányi ösztöndíj, esetleg szociális támogatás) az ösztöndíj.

Előre is köszönöm!


2020. márc. 4. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. magyar árak vannak, kelet felé olcsóbb az ország, de a rázósabb részek is erre vannak (pl. szír határ környéke). Numbeon nézhetsz konkrét összehasonlításokat.

Szerintem Isztambul meg ezek teljesen vállalhatók, de inkább férfiként. Nőként szerintem nem annyira "szabados" a légkör, mint régebben, több a kendős fej, feszültebb a hangulat.

2020. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem ismertem ezt az oldalt, tök jó :)
2020. márc. 5. 22:08
 3/4 anonim válasza:
54%

Az ott élésről nem tudok nyilatkozni, eddig kétszer voltunk. Egyszer isztambul "kiszállással" Alanyában, utána Bodrumban. Ritkán mondom ezt, de ez az a két út, amin szabályosan féltünk, és rosszul éreztük magunkat.


Szinte mindenhol próbáltak átverni, lehúzni. Ha valami nem tetszett nekik, azonnal ordítozni kezdtek, vadul gesztikulálva. Konkértan még a jegyvásárlásnál is ott tolongtak a derékig érő, pofátlan kisgyerekek, és próbálták kiszedni a kezünkből a pénzt:D A tengerpartozós nyaralásnál az egyik szállodában eladták a szobáinkat másnak (:DDD), és arra hivatkozva, hogy teltház van (nem volt), mondták, hogy a szálloda egy másik épületében helyeznek el minket, de ugyanúgy bejárhatunk az étterembe, a privát partszakaszra. Az a "másik épület" 4 utcával arrébb egy lepukkant, üres apartmanszerűség volt, ahol még kosz is volt, és az ajtót sem lehetett rendesen bezárni. Jelzem, ez amúgy egy 5+ csillagos szálloda volt, és ultra all inclusive-ra fizettünk be... Mikor mondtuk, hogy biztos nem alszunk ott (én, a nővérem és anya, szóval még férfi sem volt velünk), akkor nekik állt feljebb. Szerencsére volt nálunk elég pénz, és tudtunk máshol foglalni, így végül jól alakult az egész, de azt a fél napot nem kívánom senkinek, amikor ott állunk a 35 fokban izzadtan, fáradtan és egy ilyet beközölnek:D Szóval ez így rányomta a bélyeget az egész útra.


Utána még voltunk egyszer a nagyszüleinkkel, ott egyszer hagytuk el a szállodát, de hiba volt. A tesóm telefonját ellopták, konkrétan taxival üldöztük a két rablót (nem csak a telefon volt a gond, hanem hogy minden adat, pl. kártyainfók rajta voltak). Utána voltunk hajókiránduláson, amit egésznaposra hirdettek, ebből az volt, hogy igazából 3-3 óra volta kikötés, és kb 2 óra az igazi hajózás:D


Szóval én ezek alapján azt mondom, hogy soha többet. Legutóbb is ott volt az átszállásunk (Isztambulban), és én inkább dekkoltam 13 órát a reptéren, minthogy kimenjek... Nőként főként veszélyes. Lehet, hogy ezek nyaralós élmények, viszont szerintem már ez is sokat elmond az országról, társadalomról. És nem azzal van gond, hogy más vallásúak, mert több arab országban is voltunk, de annyira veszélyben, mint Törökországban, sosem éreztük magunkat.

2020. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Nemrég töltöttem fél évet Törökországban önkéntesként (EVS) (tehát a diákéletről sokat nem tudok mondani). Kevesebb, mint 200 euróból kijöttem havonta Antalyában, a lakást nem számítva, ez Isztambulban valszeg egy kicsivel több lenne. Minden olcsó/hasonló árak vannak, mint itthon, kivéve az alkoholt, egy sör kb 3 euró, de pl. rengeteg helyen lehet olcsón nagyon finomat enni (csak oda kell figyelni, hogy tiszta legyen).

Kell némi töröktudás, szinte mindenhol, még a turistás helyeken is kevesen tudnak jól angolul (Isztambulban kicsit más talán), de amihez a legfontosabb, az a beilleszkedés, mindenképp próbálj utánanézni, hogy az adott egyetemen szoktak-e lenni angolul tanuló diákok, és hogy biztosan fel tudnád-e venni angolul a tárgyakat, vagy legalább vizsgázni belőle. Ha úgy döntesz, kimész, mindenképp igyekezz megtanulni az alapvető dolgokat törökül, nagyra értékelik. Az egyetemi oktatás szintjéről csak annyit hallottam, hogy valamelyik isztambuli és ankarai egyetemek a legjobbak, már nem tudom, melyikek, de asszem ezek se jobbak, mint a magyar egyetemek.

Ettől függetlenül nagyon ajánlom, valóban gyönyörű ország, nagyon vendégszeretőek a helyiek, főleg a kisebb városokban, főleg az elmaradottabb keleti területeken. A politikát nem szabad az emberekkel azonosítani, de beszélni se nagyon érdemes róla, csak szoros barátokkal. Sajnos tényleg előfordulnak visszaélések a gazdagnak gondolt nyugati turistákkal szemben, de szerintem ez inkább a nagyobb, drágább helyekre jellemző. Itt is alap, hogy idegenekkel nem szabad szóba állni, főleg férfiakkal a nőknek, tettetni a süketet, bármilyen kitartók, általában elég sokáig szólongatnak, és ha egy kicsit is eltérően öltözködsz/világosabb a bőröd/hajad színe, gyakran megbámulnak, még a legapróbb pékségben is megkérdik, milyen országból jöttél, ha rájönnek, hogy külföldi vagy, de nem bántanak, én soha nem éreztem magam nagyobb veszélyben, még ha néha egyedül is mentem haza éjjel (bár ezt persze nem ajánlom). Bulizni mondjuk nem mennék egyedül, de ez az én természetem miatt is lehet.

Szerintem alapvetően biztonságos ország, ha nem tűnik ki az ember a tömegből, és van egy nagyon alap török szókincse (a magyart tudva kezdetben egész könnyűnek tűnik a török, beleértve a kiejtést). Én egyedül utaztam több városba is, az ország keleti részén is nőként (férfiként ezzel szerintem abszolút semmi gond nem kéne legyen), a helyi buszjáratokkal, kb A1-es töröktudással, olcsó hotelekben/családoknál szálltam meg, soha nem próbáltam euróban fizetni (ha el is fogadják, lehet, hogy nagyobb árat mondanak) és bár néha furán éreztem magam a keletibb területeken, konkrét veszélyben sosem, nem lopták el semmimet (bár próbáltam nem láttatni, amim volt), szinte mindenütt találkoztam nagyon önzetlen helyiekkel, szóval nekem határozottan pozitív élményeim vannak. Télen a déli részeket kivéve esős-hideg-szeles-havas időre számíts, nyáron pedig rengeteg turistára. Ha van vmi más konkrét kérdésed, amiben talán segíthetek, írj.

2020. máj. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!