Kezdőoldal » Utazás » Európa » Portugáliában mit érdemes...

Portugáliában mit érdemes megnézni? Lisszabonba érkezünk, Portóból jövünk haza. Egyéb szép város?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Ezt az utat mikorra tervezed?
2020. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak Portoban és a környékén jártam, Viana do Castelo panorámája csodaszép, Guimarães nagyon érdekes történelmi város, Portugália bölcsője.
2020. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Lisszabont és a környékét ismerem. Amit a városbeli látnivalókon kívül érdemes megnézni még nevezetességeket:


- a palotakomplexum Mafrában (királyi palota, bazilika, kolostor, könyvtár egyben)

- Sintra városa és környéke (a Pena palota és egy csomó kisebb főúri villa, nyári rezidencia + az óceánpart a kontinens legnyugatibb pontjával)

- Alcobaça (a ciszterci templom és kolostor)

- Batalha (a dominikákus templom és kolostor)

- Fátima (Európa egyik legnagyobb zarándokhelye)

- Tomar (a templomosok középkori vára és a kolostor)


Fátima kivételével a fentiek mindegyike a világörökség része is egyben. Mafra és Sintra közel, kb. 20-30 km-re található a fővárostól, oda simán ki lehet jutni akár tömegközlekedéssel is egy-egy napos kirándulás keretében. Alcobaça, Batalha, Fátima és Tomar kicsit messzebb vannak, olyan 100-120 km, de bérelt autóval simán bejárhatók, autópálya vezet majdnem végig, és ezek egymáshoz közel vannak, úgyhogy egy nap akár többnek a megtekintése is összekapcsolható.


Esetleg szóba jöhet még Évora városa, az is olyan 100 km Lisszabontól délkeleti irányban. Ott én nem jártam, de az is eléggé híres, és az óváros a világörökség része szintén.

2020. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még reménykedek benne, július 6-ra van nekem és páromnak foglalása (június 1-2-án mondjuk le ha ugyanilyen szitu lesz). Mi rengeteg dolgot összeírtunk Lisszabonról, a Google ajánlásokat érdemes nézegetni :)
2020. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi május 21 mentünk volna de törlik a repülőt :(

Fáj a szívem..

De amint lehet újrafoglalom.

2020. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem jövőre lesz az út kár gondolkodni ezen.
2020. ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Portugáliában? Szinte mindent. Az északnyugati részt leírták. a keleti és déli is hasonló. De ha csak úgy, ismeretek nélkül mész oda, a döntő többsége mellett el fogsz menni. Felkészülés nélkül sehová nem érdemes menni. Maximum tengerpartra, ha úgy képzeled, reggel ki, este be, és ez két hétig.
2020. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Spenc2014 válasza:
0%
Aki idei nyaralásban még reménykedik ott valami nem 100as bocsi...
2020. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Június elején mennénk. A járvány előtt vettük a repülőjegyet jó áron. Még egy kérdés: wizzair törlés esetén visszautal 120% pontot. Ryanair esetén hogy működik, velük még nem volt törölt járatom.
2020. ápr. 4. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Sintra,Tomar,Batalha,Évora.

Én tegnap jöttem volna haza szervezett úttal. Jövőre remélem kijutok,mert nagyon vártam.:(

2020. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!