Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelországban ragadtam, de...

Lengyelországban ragadtam, de lassan már haza kéne mennem Magyarországra. Vajon Szlovákián átengednek?

Figyelt kérdés

Annyi cuccom van hogy csak a saját autóm jöhet szóba mint jármű, repülőgép nem. Szóval merre menjek, Szlovákián át vagy esetleg Brno-Bécs felé?

A magyarországi karanténba kerüléssel tisztában vagyok, a kérdés csak az hogy a szlovákok vagy a csehek nem fordítanak-e vissza a határról. Próbált valaki így hazajutni?



2020. ápr. 27. 20:08
 1/7 anonim válasza:
Követem a kérdést
2020. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok arról, hogy a szlovákok engednék a tranzitot, persze ez napokon belül változhat.


Fontold meg a repülést, a cuccaidat add be egy raktárba, ha fontos a mielőbbi hazajutás.

2020. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Találtam egy ilyen mondatot az Új Szó-ban (ápr.20.), csak éppen ezt utána sehol máshol nem láttam hogy megerősítették volna. Egy magyar nyelvű cikk a netről meg nem biztos hogy elegendő érv egy szlovák határőr szemszögéből...


„Kivételt kapnak az országon átutazó uniós rendőrök és NATO-katonák is, valamint az olyan uniós állampolgárok, akik a hazájukba tartanak, és szintén csak átutaznak Szlovákián. Nekik sem kell tehát kötelező karanténba vonulniuk.”

Forrás: [link]

2020. ápr. 27. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Te tényleg egy kő alatt töltötted az elmúlt két hónapot hülyén???? bmeg.

Átautóznál vagy 3 orszűágon, amelyek karantént vezettek be.

Egyébként nem tudom láttad-e, de ha még megmaradsz a valagadon 2 hétig, lesz repülő is. Otthagyod a motyódat egy raktárban és 4000 forintért hazarepülsz gond nélkül.

2020. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szlovákok már engedik a hazatérős tranzitot, de előtte engedélyt kell kérni emailben az alábbiak szerint:


„Foreigners - nationals of the EU Member States returning to their home country and passing through the territory of the Slovak Republic without stopping. The consent granted by the Ministry of the Interior of the Slovak Republic must be presented at the border crossing (consent must be requested in advance, via e-mail address: corona.transit@minv.sk ”

2020. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megint mennem kéne Magyarországra. Tudja valaki hogy merre kell menni ahhoz hogy utána otthon ne szívjak a házikaranténnal? Vagy talán elég valami jó okot megadni a határon és akkor nem kapok piros lapot?
2020. okt. 3. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp karanténba kerülsz. Nem érdemes egyébként 40 ezerért két tesztet csináltatni, ha nincsenek tüneteid, mert mire kijönnek letesztelni kétszer, leadminisztrálják, plusz megkapod az engedélyt, az is 10 nap körül mozog.
2020. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!