Kezdőoldal » Utazás » Európa » Transznisztriában járt már...

Transznisztriában járt már valaki? Kell vízum? Odesszából érdemes lehet meglátogatni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Egyetlen pillanatig nem küzdenék a helyedben azzal, hogy Ogyesszát elhagyjam. Őszintén.

De komolyan, el sem tudom képzelni, mit keresnél a kultúra egy tengerparti kpja helyett a barbár prérin.

2020. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan Kisinyovból utaztam oda, de alapvetően nincs különbség a be- és kilépési szabályokat illetően: az útleveled ellenőrzése után nem túl jelentős díjért kapsz a határon vízumot, mely az általad meghatározott időszakra kerül kiállításra és a moldáv hatóságok problèmázását elkerülendő, mindig külön betétlapra kapod.


Szerintrm jó kis posztszovjet skanzen ez a kváziállam, igazi időutazás az egész hely. És ne hagyd ki a helyi konyakgyár termékeit sem!

2020. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Odesszából mentem, busszal egyáltalán nem problémás, 48 órás vízumot adnak a határon, arra eléggé kell vigyázni, kicsit kellett Activity-zni a határőrökkel, meg kell igazolás a szállásról, de amúgy érdekes. Ha mennél, akkor tudok ajánlani egy helyi irodát (mármint egy Andrej nevű arcot, aki szervez az országon belül dolgokat meg van egy rövid távra kiadó lakása egy kimondottan csúnya szocreál lakótelepen), velük azért több dolgot is meg lehet nézni, de Tiraszpol főutcája önmagában is érdekes. Nagyon max két napot érdemes eltölteni, de ha olyan közel leszel, akkor simán megéri szerintem. Kisinyovot viszont az ellenségeimnek sem kívánom.
2020. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha Odesszában jársz, a Susztov konyakgyárat ki ne hagyd, a legérdekesebb dolog az egész városban.
2020. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!