Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van rá esély, hogy el tudunk...

Van rá esély, hogy el tudunk menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Horvátországba mennénk junius 18-án.

Van rá esély, hogy el tudunk menni? A határ az úgy tudom járható ha bizonyítani tudod hogy van foglalásod, csak a visszatéréskori 2 hetes karantén nem épp kedvező.

Van valaki akinek szintén ilyen közel van a nyaralása? Bizakodóak vagytok hogy eltörlik a karantént?


2020. máj. 21. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha utazni szeretnél bárhová, akkor a legokosabb, ha a konzuliszolgálat oldalán tájékozódsz:


"4. Az érvényes foglalással rendelkező, Horvátországba érkező turistákat a horvát határrendőrség belépteti, ők járványügyi ajánlásokat tartalmazó szóróanyagot kapnak. A beutazás céljának megvalósulását szúrópróba szerűen ellenőrzik. A beutazott külföldi állampolgárok határon rögzített adatait feltöltik a szálláshely szerint illetékes operatív törzs/rendőrség adatbázisaiba.

5. Utazáskor szíveskedjen figyelembe venni a magyar hatóságok magyar állampolgár Magyarországra történő beutazásával kapcsolatos rendelkezéseit, tekintettel arra, hogy jelenleg a 81/2020. (IV.1.) Kormány Rendelet alapján a külföldről érkező magyar állampolgárok a belépéskor egészségügyi vizsgálaton esnek át, amennyiben tünetmentesek 14 napos hatósági házi karanténnak kell alávetni magukat, akiknél fennáll a fertőzés gyanúja, azok kijelölt karanténba kerülnek. "


Tehát beutazhatsz, ha érvényes foglalásod van, de a szálláshelyen akár ellenőrizhet is a rendőrség (be vagy-e jelentve, megérkeztél-e, stb), illteve ha ott kint jönnek a tünetek, akkor akár ott kerülsz kórházba vagy karanténba. Ne felejtsd el, hogy akár tünetek nélkül is fertőzhetsz és később is előjöhetnek a tünetek az utazás bármely tagján.

2020. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Konzuli Szolgálat linkje:

[link]

2020. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
66%
Bár nem a kérdésre válaszolok, de én már márciusban lemondtam volna a foglalást.
2020. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért én még nagyon bizakodó vagyok, hogy eltörlik Magyarországon a két hetes karantént. Vagy legalabb szabályoznák, annak kellene csak hatósági karanténba vonulni, aki magasan fertőzött országból tér vissza.
2020. máj. 22. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Nos, kérdező, ne haragudj, de az 1,2 válaszomban totál normálisan válaszoltam, úgy érzem, félretéve a személyes véleményemet, de most már azért "elgurult a gyógyszer" nálam is :D : el lehet dönteni: vagy utazol a koronavírus járvány kellős közepén és akkor VÁLLALOD az ezzel járó karantént, vagy nem kell menni sehova és akkor szabadon mozoghatsz :-)


Amúgy meg egészen biztos, hogy nem lesz olyan felhőtlen a nyaralás, pihenés, mint máskor.

És nem, nem bízom abban, hogy eltörlik a karantént.

2020. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom én is. Nem lesz olyan felhőtlen és élmény a nyaralás most, mint egyébként. De ugye villantani muszáj. Nincs mit tenni. Mert még azt fogják hinni az "ismik" a Fészen, hogy szegény vagyok.
2020. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Juhé eltörölték a karantént péntektől..mehetünk nyaralni :D
2020. jún. 10. 11:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!