Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet Irországban,...

Hogy lehet Irországban, Svédországban ,, ingyen" lakni, szociális segélyből? Böv lent.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm rokonairól van szó, területileg Horvátországhoz csatlakoztak, tehát ott éltek. A szerb háború idején kimentek Észak-Európába, mint ,, bevándorlók". Azt hiszem 91-ben

Ott élnek kb 25-30 éve, van 3 gyerekük, és elmondásuk szerint hetente 200-300 eurót kapnak/ gyerek, + úk is kapnak + a házat nem ők fizetik.

Annyi pénzük van, hogy kijelentették nem akarnak dolgozni, mert így több a jövedelmük, mint bejelentett munkaviszonnyal.

Itthon, Magyaro-n vettek egy csodaszép 2 szintes villát, olyat amilyet az ember egy életen át alakitgat, ők meg megvették egy év alatt.


Minden évben elmennek nyaralni.


Komoly ilyen könnyű pénzt szerezni?

Mert akkor kb mindenki kimenne, nem?


Exem rokonai pont így, csak Svédországban, babákkal, a nő otthon ül, a lakásban, amiért nem fizetnek + kapják a szociális szegélyt.


2020. máj. 25. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az észak-európai országokban igen jelentős a jövedelmi újraelosztás, azaz rengeteg adót kell fizetni, amit a magyarországinál sokkal nagyobb arányban költenek szociális támogatásokra. Ennek nyilván vannak ilyen vadhajtásai is, bár tény, hogy az automatizáció előretörése miatt egyre több helyen kell majd erősíteni a társadalmi újraelosztást, ha nem fogadjuk el a nyomort és annak minden társadalmi vonzatát. A vége valóban lehet egy, az alapjövedelemhez hasonló koncepció, mint amit végső soron ismerőseid között is megvalósulni látsz.


Azonban pont a potyautas magatartás kordában tartása érdekében e rendszerekbe újonnan belépni igen hosszadalmas és nehézkes folyamat ma már.

2020. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki emlékszik erre az esetre..

[link]


Szerintem a rokonaid kamuznak!

2020. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

A világ fejlettbb felén nem akkora parasztok élnek, mint itt magyarországon. Megadóztatják rendesen a gazdagokat, tudod, az olyan mészároslőrinc- és orbán-féle gazembereket.

Van pl ingatlanadó, mert a vagyont így meg lehet fogni, és vannak rendes adók a tőke után. És ha belegondolsz, hogy a vagyon kb 80 százaléka koncentrálódik a népesség kb 20 százalékának a kezében, igen, ez mifelénk is épp így van, egy rendes országban bizony ebből lehet tisztességes szociális és egyéb ellátást biztosítani.

Innentől amit írok, már politika. A magyar parasztnak - szellemileg értsd a parasztot - tanulnia kellene, világot kellene látnia és meg kellene értenie, hogy gazember patkányok irányítják a mi jobb sorsra érdemes országunkat.

2020. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nekem is kb az jutott eszembe ami a kettesnek,hogy hazudnak.Ez a külföldön segélyből élés,de olyan szinten mint egy kiskirály nem létezik.Olyannyira nem,hogy egyes országokban(mint pl ausztria)ha x ideig nem dolgozol csak a segélyen lógsz,egy idő után a finanz polizei kopogtat az ajtón,es egyre gyakrabban fordul elő,hogy egyszerűen az ingyenélőket kitoloncolják az országbol vissza oda ahonnan jöttek azt csokolom.Nem szaroznak már itt a hatosagok.
2020. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De ha ők ,,háborús áldozatok", elveszitették a házukat stb? Akkor nem jár?
2020. máj. 25. 18:01
 6/14 D. Brasco ***** válasza:
94%
De igen....ilyenkor bármelyik random ország azonnal királlyá koronázza őket es még az ük-ük unokájuknak is a legmagyobb jólétet biztositja majd....mert ez nyilvan már csak igy megy....
2020. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

3: én is fizetek ingatlanadót a nagy vagyonomra, ami egy kétszobás panel 😁 szóval ingatlanadó nálunk is van, sok településen.

Aki meg többet keres, az többet is adózik. Szomorú, hogy még mindig vannak olyanok, akiknek nem megy az egyszerű százalékszámítás.

2020. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát akkor nem nem tudom, miért dicsekednek a legjobb barátnőméknek, hogy jár a segély és nekik dolgozni se kell, mert ők ,,vagyonvesztettek" és ez jár nekik. Érdekes. Ugye írtam, hogy a a mai Horvátország területén éltek, ami egykor Jugoszlávia volt. Lehet a horvát rendszer szerint kaphatják vagy fogalmam sincs.

Én saját magamból indulok ki, ha segélyt kapnék akkor se dicsekednék fűnek-fának, hogy nekünk nem kell dolgozni, kapjuk a pénzt üresbe 5 főre heti 1500 eurot (Ez Írország)

2020. máj. 25. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Enis mennék Írországba.

Szerintem ez ugy van hogy néha neha 6hónapot el kell menniuk dolgozni , de alapbol segelybol elnek.

Sok helyen egy kis munkaval kilehet ezt jatszani ha vki okosan csinalja.

Szerintem van benne igazsag de nem 100%ban igy van h eggyaltalan nem dolgoznak. Csak néha . Sok orszag nagyon segíti a nagycsaladosokat.

"Elvileg magyarorszag is" legalabbis a tv.bol mind ezt hallani.

Aztan hallom a valósagban hogy van aki majdnem 10evet dolgozott , elveszitette a munkajat es vegre sikerűlt teherbe esnie , a magyar állam "nagyon sokat fog adni " azaz csak gyesre lesz jogosult ami 28500ft, mert magyarorszag most "nagyon segíti "a családokat, igen ezert.

2020. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5 főre heti 1500, az agondolom a mostani COVID segély lesz...

Hát ne dicsekedjen, mert kamatostol vissza kellesz fizetni, ugyanis emelik az adót is, lenullázzák a PRSI-t, plusz uj adü kerul majd bevezetésre.

Ráadásul, ha 5-en vannak, és mindenki kapja, akkor ott valamit elcsesztek, akkor még birsagot is fizethetnek majd...

2020. júl. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!