Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik városba érdemes elmenni...

Melyik városba érdemes elmenni gasztronómiai szinten ?

Figyelt kérdés
Európában melyik városban lehet nagyon jókat enni ? Ahol van minden felé kajálda meg étterem ? Nekem Londont mondták, hogy ott mindent meg lehet találni s nem is vészesen drága mondjuk Münchenhez vagy Párizshoz képest

2020. máj. 26. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Itten európában én neked ajánlanám Istanbult, Belgrádot, Páriszt vagy más vidéki Francia várost ha szereted a herkentyűket.
2020. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ízléstől is függ. Balkánon mindenhol zseniális kajákat ettem. Pl. Szarajevó, Belgrád. Nyugaton Barcelona, Dublin (ez mondjuk csak nekem volt nagy gasztroélmény, remek házias raguk Guinness sörrel és fish'n'chips-szel, jóféle birka), Párizs, Nápoly volt ahol nagyon jó volt a kaja, keletre meg Kijev, itt sok az érdekesség és az ukrán-orosz fogások is autentikusak.

London pedig nagyon drága város, drágább mint München.

2020. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én Bakut dobom be a köztudatba, mert ott egy egészen remek keveredését ismertem meg a nyugat-európai, a kelet-európai és a közel-keleti gasztronómiának.
2020. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Budapestnél nem találsz jobb helyet. Végigetted már a budapesti éttermeket?
2020. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem London jutna eszembe, mint gasztro-célpont. De tulajdonképpen bármelyik főváros, illetve nagyobb város, turisztikai célpont alkalmas lehet, hiszen a kínálat elég sokszínű a legtöbb helyen.

Ahogy előttem írták, Budapesten, meg Magyarországon többfelé is vannak már elég jó éttermek.

Ízlés kérdése is persze, hogy mit szeretsz. Ha a tengeri ételeket, halakat, akkor nyilván tengerparton érdemes nézelődni.

Egyébként pedig: gaultmillau.com

2020. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én Firenzébe és Lyonba járok enni. Kifejezetten enni járok vissza mindkettőbe. Lyon külvárosában ott van a Saisons, a híres Paul Bocuse kulináris intézetének a gyakorló étterme, relatíve olcsón kapsz olyan kaját, ami máshol ötször-tízszer annyiba kerülne. Lyonban nem csak haute cuisine-t találsz, hanem bouchon -t is, mégpedig jó sokat, a Rue des Marronniers tele van velük, de a Chez Grand Mère a Rue du Bœuf-on is iszonyú finom. Firenzében a Fagioli mindig is nagyon finom volt, ott kifejezett haladás, hogy az elmúlt öt évben mindig volt angolul tudó pincér, előtte elég érdekes volt -- de még kézzel lábbal is valahogy mindig irtó finom ebéd került. Ott van aztán a Cibreo Café, a Osteria Antica Mescita San Niccolò és igazán számtalan jobbnál-jobb hely. Összeszedegethetem neked Google Maps history-ból hova szoktam menni :)


Hátránya mindkettőnek, hogy normális repülőtere nincs egyiknek sincs, csak ilyen zsebkendőnyi vicc. Viszont a római reptérről van közvetlenül Frecciargento Firenzébe, az megteszi. Sajnos a milánói reptérről rövid ideig volt csak közvetlen vonat. Lyonba meg a párizsi reptérről megy TGV.

2020. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!