Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik Európai országba...

Melyik Európai országba érdemes költözni a hosszú távú jövő szempontjából?

Figyelt kérdés
Néhány évet rászánva nyelv és akár keresett szakma tanulása után, figyelembe véve hosszú távon fontos szempontokat (megbízható eü, gyerekbarát oktatás rendszer, külföldiek elfogadottsága, esély a nyugdíjra egyszer, esetleg hűvösebb éghajlat, ahol nincs forró nyár..), melyik ország felé lenne érdemes mozdulni? Mindenféle tapasztalatra kiváncsi vagyok. És Magyarország nem opció.

2020. máj. 29. 14:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9/10 anonim


Köszi:) ez a válasz szuper volt:) nincs harag:)

Nekünk is Ausztria a jelölt egyébként első helyen. Olyanok tapasztálatára vagyok kiváncsi, aki tényleg adott országban él/élt...mint te.

Remélem mire ki tudunk költözni, lesz még 2 hely nekünk is:)

2020. máj. 29. 19:15
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért leírom még a többit is ahol hosszabb ideig éltem,hátha segít vkinek a döntéshozatalban


Csehország:ha Magyarországból van eleged akkor nagyon nem ajánlom,gyakorlatilag ugyanaz a politikai helyzet és hasonló megélhetés,az emberek nagyon ridegek általában és a jó helyeken nyugat-európai szintű drágaság van a magyarnál minimálisan jobb bérekhez.

Nagyon nem ajánlom összességében.


Spanyolország:a legszebb hely ahol valaha éltem,a Tabernas sivatagtól nem messze és a kultúra is elég klassz viszont délen még mindig nehéz munkát kapni a válság miatt és el szeretnék oszlatni egy tévhitet.A spanyol nyelv ismerete NEM ELŐNY HANEM ALAP mivel enélkül még idénymunkát is nehezen kapsz nem,hogy normálisat+az emberek többsége szinte sehogy nem beszél angolul.

2020. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi és ezutáni segítő szándékú tapasztalat megosztást.
2020. máj. 29. 19:56
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Eu-s országok valamilyen szempontból előnyösek.Ebben a kategóriában Ausztriát és Dániát is ajánlom,klassz helyek,jól lehet megélni.

Amik kicsik drágábbak,és talán nehezebb kijutni,de megéri(rokonaim élnek itt,szóval látom)az Svájc és Norvégia.Drága országok,kissé ridegek az emberek de alapvetően teljesen jók.Gyönyörű ország mindkettő és amit én előbb írtam(Eu) a rokonok pont előnyét látják ebben a két országban,hogy nem Eu tagok.


Ja és elfelejtettem:Írországban éltem egy keveset(2 év).Teljes szívemből tudom ajánlani.Kedves emberek,jó ország,viszonylag gazdag,jól lehet megélni.És az angol nyelv neked még kapóra is jön:)

2020. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es, köszönöm:)

Írország is szóba jött már, a nyelv miatt is...meglátjuk:)Norvégia pedig egy csoda lenne.

2020. máj. 30. 20:20
 16/17 anonim válasza:

7 eve elek Berlinben. Berlin azonban nem Németország. Földrajzilag persze, amugy nem.

Elfogado, élhető, egy érzékeny ember számára,mint én hűvös.

A nemetet nem beszéltem mikor kimentem, sot az elso 6 evben sajnos tökéletesen elvoltam mindenhol angollal es angolul is dolgoztam. Ha nem jon egy lehetoseg főállásban honapokon at iskolaba jarni, lehet orokke ellettem volna angollal, ahogy az angol/amerikai expat közösseg is teszi.

Tisztelik a privát szférát, ez azzal is egyutt jar, hogy nem erdekli oket az se ha epp készülsz felfordulni, tutira nem szol bele 🙈

Eltem Londonban par evig, a szíve odahuz, de az eszem tudja, hogy az egészségügyi ellatas, oktatás (bar Berlin botranyosan gyenge benne, de a gyerekeink olyan reformsuliba jarnak ingyen amit Pesten nem tudtunk volna kifizetni.), minden berlini iskolásnak ingyenes a tomegkozl berlet, a menzaebed, nincs tankonyvdij, az orvosi receptek nagykorusagig ingyenesek, stb.

2020. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Magyarországnál jobb életszínvonal az Nyugat és Észak Európa illetve Ausztrália,Japán és Kanada


EU-s országba a legegyszerűbb kijutni

Én személy szerint Ausztriát mondom

2020. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!