Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriából Szlovéniába tudok...

Ausztriából Szlovéniába tudok karanténkötelezettség nélkül utazni?

Figyelt kérdés

Bécsbe mennék, de csak egynapos út lenne. Azt ma olvastam, hogy az osztrákok megszüntetik az egészségügyi ellenőrzést a határon. De vissza felé a magyarok viszont szívóznak.

Ezért visszafelé Szlovénián keresztül jönnék. Azt tudom, hogy a szlovén-magyar határon nincs karanténkötelezettség, de az osztrák-szlovén határon?



2020. jún. 3. 15:58
 1/2 D. Brasco ***** válasza:

Az osztrákok egyelőre nem engednek be ha nincs itt lakcimed és/vagy munkaltatoi igazolasod,hogy itt dolgozol.

Az hogy megszüntetik az egeszségügyi ellenorzest a hataron csak annyit jelent,hogy nem mérik a fent emlitett ingázok stb lázát meg egyebek.Viszont turista célű beutazas tovabbra sem lehetseges,ahogy kinez a dolog junius 15-ig biztosan nem

2020. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ma olvastam, hogy az osztrák külügyminiszter június 4-től minden határellenőrzést megszüntet 7 szomszédos országa irányába. Koronavírus előtti helyzethez tér vissza.
2020. jún. 3. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!