Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha karanténköteles országból...

Ha karanténköteles országból indulva jövök haza kocsival, de Magyarországra már egy karanténkötelezettség-mentes, szomszédos országból lépek át, akkor kell karantén idehaza?

Figyelt kérdés
A kérdés inkább elméleti, mivel néhány hónapig még biztosan nem megyek sehova, és ha a jelenlegi trendek folytatódnak, akkor júliusra, augusztusra szerintem az európai országok egymás között nagyjából teljesen eltörlik a karanténkötelezettséget. De érdekelne, hogy a címben feltett helyzetben mégis mi a szabály jelenleg. Egyáltalán hogyan tudják megállapítani vagy leellenőrizni, hogy hol jártam, honnan indultam? Vagy ez tisztán önbevallás alapon működik?...
2020. jún. 11. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Önbevallásra sincs szükség, már nem ellenőriznek a határon.
2020. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magyar határt szárazföldön csak valamelyik szomszédos országon tudod átlépni. Mivel jelenleg már a szomszédainktól jöhetünk minden faxni nélkül, így bárhonnan lehetne jönni, erősen fertőzött területről.

Nem az az érdekes (korábban sem az volt), milyen határon lépsz át, hanem az, honnan érkeztél.

2020. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!