Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában albérletbe fogadha...

Ausztriában albérletbe fogadhatok vendéget pár napra? SOS

Figyelt kérdés

Ausztriában berlek egy kis lakást és azt mondta a szerződés kötés előtt a tulaj hogy néha kicsit kijöhet a párom, most meg gyakorlatilag megtiltotta hogy jöjjön, van e erre vmi törvény hogy nem lehet? Fizetem az albérletet , miért ne jöhetne? Azt mondta akkor még hogy okés csak 5 eurót per nap adjak még.

Segitsegetek kérlek , nem jönne sokat csak mondjuk havi kétszer 2-3 napra



2020. jún. 16. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezt egyedül a tulajdonossal tudod lemeccselni.


Övé a lakás, ő szabja meg a feltételeket.

2020. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg a bérbeadóval tudod csak megbeszélni; övé a lakás, ő szabja a feltételeket. Nem értem én sem, hogy 1-2 napot havonta miért ne lehetne ott valaki, de ha már gyakorlatilag életvitelszerűen odaköltözik, akkor az is érthető, hogy magasabb bérleti díjat akar.

A havi kétszer több nap az valahol a határon van szerintem, és csak a szerződésed alapján lehetne eldönteni, mit van vagy nincs joga követelni.

2020. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt tényleg a bérbeadóval tudod csak megbeszélni; övé a lakás, ő szabja a feltételeket. "


Ez nem igaz. A feltételeket a törvények (is) szabályozzák.


Az osztrák törvényt nem ismerem, de Németországban egyértelműen van jogod ottalvós vendéget is fogadni, akármit gondol a bérbeadó.

2020. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Mutasd már meg nekem, hogy akár a magyar törvényekben hol van az, hogy vendéget fogadhat? Csak olyat fogsz találni, hogy ki költözhet be engedély nélkül. És ilyet is csak önkormányzati bérletre.
2020. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Németországban elvileg ugyan joga van a bérlönek ottalvó vend´ßeget fogadni, de nem gyakran, ha folyamatosan vagy legalább is hetente ott van valaki, akkor a bérbeadónak joga van felemelni a lakbért vagy azonnali hatállyal felmondani!
2020. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen szabályozás nincs. A felek megállapodása számít.

Az osztrák jogot nem ismerem.

2020. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem is ez érdekelne többek között hogy az osztrák törvények mit mondanak erről? Hátha azzal érvelve már lenne eredmény
2020. jún. 16. 22:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt egy osztrák fórumon kellene megkérdezni...
2020. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2020. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9: ügyes voltál, hogy ezt megtaláltad.... Tegnap én is keresgéltem (1-es voltam), de mindenhol csak a német szabályozást dobta ki. Ami persze igen hasonló...


Kiemelem a lényeget a kérdező számára:


"Gäste darf ein Mieter bis zu sechs Wochen ohne Genehmigung des Vermieters beherbergen. Hieraus darf jedoch kein Daueraufenthalt werden, d.h. der Besuch darf sich nicht ohne längere Unterbrechungen ständig in der Wohnung aufhalten. "



Tehát a bérlő max. 6 hétig a bérbeadó engedélye nélkül elszállásolhatja a vendéget.

2020. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!