Kezdőoldal » Utazás » Európa » Inkább Svédországban, vagy...

Inkább Svédországban, vagy Finnországban kezdenének új életet és miért?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 17:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10.


"a finnek annyira introvertáltak többségükben, hogy egy társaságban sörözés is többségében kussban ülésről szól."


Ez mondjuk nekem tetszik... :D


#4. Amúgy a Svédeknél a Karolinska intézet, főleg az orvosi szak, ami nagyon kiemelkedő. A legtöbb listán benne van a top 10-ben a világon, de van ahol 6. illetve volt már első is...


A Finneknél is vannak jobb egyetemek, például a Helsinki Egyetem az benne van a top 80-ban a világon, ami egy ekkora ország esetében komoly teljesítmény.

De az óvodai és általános iskolai körülményeket egyenesen a legjobbnak mondják a világon.

Számomra ez csábító, mert nekem sok traumám származik 4-8 éves korom közöttről.


Persze ezek csak listák, nem kell 100%-ig elhinni őket, de valami alapjuk biztosan van...


Az angol oktatás főleg az Oxbridge, az UCL, illetve a királyi és császári iskolák miatt emelkedik ki, tehát inkább a felsőoktatás miatt, de biztos vagyok benne, hogy ott jóval több pénz van az oktatásban mint bármelyik skandináv, vagy bármilyen más európai országban... Már már amerikai szintű.

De azt azért nem hinném, hogy szorozni gimiben tanulnának a gyerekek, ez szerintem rosszindulatú pletyka.

2020. júl. 3. 17:21
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

11-es ez nem rosszindulatú pletyka hanem személyes tapasztalat,cserediák voltam 2 tanévet


Számomra ezért érhetetlen,hogy a legtöbb magyar miért van oda az angol oktatásért


Gyakorlatilag bárki tud ott közepes érdemjegyet szerezni aki tud írni-olvasni :D


Svéd középsulikat nem ismerem

Egyetem full más,alapból ott a legtöbb az fizetős magánsuli


Amúgy USA-ra ráhibáztál mert pont ebben a 2-ben voltam :D másodikban Angliában,harmadikban USA,negyedikben és elsőben Budapest

2020. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!