Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Liberland nevű ország...

A Liberland nevű ország mennyire létezik földrajzilag? El lehet jutni oda?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire.
2020. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Elmész a beznani pikec csárdába egy jó halászlevet enni, amúgyis ott kapni a legjobbat, onnan kb tíz kilométer légvonalban a Siga sziget, amit ez a bolond cseh kikiáltott Liberlandnak. Elképzelhető hogy találsz olyan embert, aki esetleg elvisz.
2020. júl. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag annyira létezik mintha a te hálószobádat kikiáltanád független államnak


Egyébként területileg létezik,ahogy előttem írták Siga szigeten van maga az állam,Monostorszegre a legegyszerűbb menni kocsival,onnan meg már gyalog sincs messze

2020. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: több ez a hálószobádnál, mivel a határszerződés Szerbiának ítéli, az meg nem kér belőle. Viszont az nem úgy megy hogy Józsi bácsi arra jár, és azt mondja, ez innentől egy állam... Horvátország amúgyis dolgozik azon, hogy ezt a területet bekebelezze, akkor majd megszűnik.


Az egyetlen valódi terra nullius manapság a Bir Tawil. Egyiptom 1899-ban húzott egy egyenes vonalat ami szerint ami attól északra van az az övé, Szudán 1902-ben egy cikkcakkot, hogy ami attól délre van az az övé, ennek eredménye hogy egy darabka földre mindkettő igényt tart, a Bir Tawilra meg egyik se. Mivel forró, barátságtalan sivatag az egész napi húszfokos hőingadozással, a kutyának sem kell.

2020. júl. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Antarktisz is ilyen ha jól tudom

Nem lehet ott senkinek sem területe

2020. júl. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 ha tényleg SRB-é lenne, akkor ehhez mit szólsz, hogy a cikk szerint HR szállta meg most?

[link]

A cikk amúgy azt írja, hogy vitatott terület HR-SRB között. Már önmagában ennek kapcsán (a határvitáról) is erre gondoltam:

• ha vitatott terület (akkor nem jobban mond6ja magáénak az egyik ország mint a másik), akkor milyen jogon ment oda pont a horvát hatóság?

• ha egyszerre ment volna oda a horvát rendőrséggel a szerb is, na akkor ki mondta volna azt a másikra, hogy a rendőr is határt sértett és az ő országában van a másik?

2023. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jaj, bocsi, úgy írtam pár perce, hogy akkor csak eddig olvastam: „a határszerződés Szerbiának ítéli, az meg nem kér belőle.”

Már látom, hogy mást is írtál, pl. hogy ha lesz azt a szigetet elfoglaló ország, akkor HR lesz az. És így igazából jóhogy a horvát fél az, ha a szerbnek nem is kellett.

2023. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!