Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országokban...

Melyik európai országokban van most határzár? És szerintetek július 22-én lesz Ausztriában vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Július 22-én mennék ki az egyik ismerősömhöz Németországba, augusztus 8 körül jönnék haza. Nem tudom, hogy várható-e akkorra határzár, vagy esetleg utazás utáni 2 hét karantén.

2020. júl. 11. 15:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem leírni, hogy odafele autóval, visszefelé repülővel jönnék.
2020. júl. 11. 15:05
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom megválaszolni, hogy most, ebben a pillanatban még nincs határzár, mindenfelé lehet menni.

Az más kérdés, hogy pl. Horvátország felé hosszú-hosszú sorok vannak, mert regisztrálni kell, merre mész, stb.


De hogy 2-3 hét múlva mi lesz?...Szerinted mi hogyan tudnánk erre választ adni, amikor még virológusok sem tudják előre megjósolni a vírus terjedését?


Arról nem beszélve, hogy estére könnyen lehet, hogy úgy döntenek, lezárják a magyar határokat, tehát amit most írtam, hogy nyitva vannak a határok, nem biztos, hogy holnap reggel is igaz lesz még...


Szóval még az is lehet, hogy kimész Németországba és ha nincs szerencséd, vissza már nem tudsz jönni. Vagy ki se tudsz menni.

BÁRMI előfordulhat és bizony senki nem fogja tudni megmondani, mikor mi fog történni.

2020. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, csak érdekel, hogy mások szerint mi lesz
2020. júl. 11. 15:56
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

hogy mások szerint mi lesz? Hát szerintem túl korán nyitottak, de azt gondoltam, az idegenforgalom miatt lezavarják a nyarat.

Csakhogy az emberek pont ezért úgy gondolják, hogy már nincs vírus - mert ezt harsogták mindenhol (mondjuk külföldön nem mindenhol), meg nyár van, megerősödött az immunrendszerünk, stb, napi 3 fertőzött van, stb.


Aztán most meg már határzárakról, szigorításokról beszélnek.

Csak jelzem: kb 2 hete lettek megnyitva a határok (legalábbis a spanyolok jún. 26-tól fogadnak külföldieket) és már a zárásról kezdenek beszélni - sőt, lehet, éjfélkor már zárnak is.


Amúgy tévedtem, mert Norvégia pl. még nem engedi be a magyarokat.


[link]

2020. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2: Olyan biztos nem lesz, hogy magyart nem engednek vissza. Pláne, ha repülővel jön.
2020. júl. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Hazajönni haza tudsz jönni az tuti. Április közepén jöttem haza Hollandiából és simán haza tudtunk jönni . Igaz 2 hét karantén volt utána de ettől függetlenül hazajönni hazatudsz jönni
2020. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6: Egy kérdésem lenne: Ha bevezetik újra, és hazamegyek rokonokhoz, akkor csak nekem tilos kimozdulni két hétig, vagy nekik is?
2020. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nekik is tilos. Nekem olyan helyzet volt, hogy van egy lakásom ahol csak én lakom és én ezt jelöltem meg, mint karantén helyszín. Viszont amikor keresett a járvány ügy meg a rendőrség ők megkérdezték, hogy kik tartózkodnak az ingatlanba. Ebből gondolom, hogy nekik is két hétig otthon kell maradni.
2020. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8: Mert valahol azt olvastam, hogy nekik nem tilos. Másutt meg az ellenkezőjét.
2020. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem lesz egy népszerű a válaszom, de én azt mondom, hogy ilyenkor nem a legbölcsebb döntés mindenfelé utazgatni.

Egy, könnyebben elkaphatod. Persze ez nem akkora baj, ha egészséges vagy és fitt, de ha elkapod és nem lesz kötelező a karantén, akkor könnyen behurcolhatod az országba, ami nagyobb baj.


Másfelől meg ki tudja kiszámítani az országok lépéseit? Mikor kimész, lehet, nincs semmi, de mire jönnél haza, határzár lehet. Ez a hazajövetelt, lévén, hogy magyar állampolgár vagy, nem lehetetlenítené el (persze repülőjáratok kerülhetnek törlésre), de a karantén kérdését addig nem tudhatod, mi lesz. Most No. nem tudom, melyik zónában van, de akárhol is, ez aug 8-ra simán változhat.


Az autóval való utazásnak meg az a hátulütője, hogy több országhatáron kell átmenni és ki tudja, addig Ausztria, Svájc vagy pont a németek milyen határellenőrzést vezetnek be. Emiatt jobban járnál repülővel/vonattal.


De szerintem csak akkor menj, ha muszáj.

2020. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!