Kezdőoldal » Utazás » Európa » Augusztus elején (5-10....

Augusztus elején (5-10. között) jönnék haza Németországból, magyar állampolgár vagyok, szerintetek haza tudok jutni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Negatív tesztet kell bemutatni, akkor jöhetsz, egyébként 2 hét karantén.
2020. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
1: Hülyeséget ne beszélj már!
2020. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy passz. Én Hollandiából látogatok haza, a jegyet aug. 15.-től szept.5.-ig vettem. De vacillálok, hogy esetleg átcseréljem az érkezést 5.-ére, mert hátha átminősítik sárgává Hollandiát, és akkor legalább egálban lenne a karantén és a szabadlét (2 hét így + 2 hét úgy). Figyelni kell a fejleményeket, bár a magyar Kormány nem a logikus döntésekről híres.
2020. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy valaki magyar állampolgárként haza tudjon tèrni, végig biztosítva volt a magyar állam részèről. A kérdés az, hogy utána otthon kell-e ücsörögni két hetet vagy sem. Ha hazautazás előtt 5 napon belül, de minimum 48 óra időkülönbséggel produkàlsz két negatív tesztet és erről angol vagy magyar nyelvű papírt hozol, szabadon mozoghatsz itthon is hazaérkezés után, akárhol voltál. Ráadásul Németország most zöld, szóval még karanténkötelezettség sincs.
2020. júl. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Az az egy kérdésem van, hogy hogy tudom teszteltetni magam? Elméletileg csak azok tudják, akiknek van német egészségügyi kártyájuk

2020. júl. 18. 10:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5: Ennek inkább német oldalon kellene utánajárni, vagy németországi magyarok csoportjában megkérdezni.
2020. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, most komolyan, 2 naponként megkérdezed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__10594317-neme..


Senki nem fogja tudni a választ, mi lesz aug. 5-én, mert az még 3 hét és bizony a nyitás - jún. 26- óta eltelet 3 hétben rohamosan nő a fertőzöttek száma.

Nem tudom, mi okból mész ki Németországba, de ha turisztikai céllal, akkor aligha hiszem, hogy azzal szeretnéd tölteni az idődet és a pénzedet, hogy teszteket gyártass.

2020. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es

Láttam én is azt a kérdést, de nem én írtam ki

2020. júl. 18. 19:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, kérdező.

Értem az emberek bizonytalanságát, de nem értem, miért nem tudják megérteni, hogy nem lehet előre tervezni és a gyakori válaszolói főleg nem fogják tudni megmondani, mi lesz 3 hét múlva. Még a politikusok sem, akik irányítják az országokat. Sokan azt hitték, majd a nyár "kinyírja a vírust, legalább a turizmust nyomjuk le - de egyenlőre úgy tűnik, hogy ez nem fog működni :-(


Amerikát elnézve, eleinte csak naponta 30 ezer ÚJ fertőzött volt, aztán 40 ezer, aztán már 60 ezer naponta, s most már eljutottunk oda, hogy a tegnapi napon közel 75 ezer ÚJ fertőzött van. Igen, Amerika nagy ország, de sajnos terjed rendesen :-(

2020. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: De az a 75 ezer ember nem csupa ágynakesett, meg lélegeztetőre kényszerült. Valószínűleg a 70-80%-uk tünetmentes, csak lett egy pozitív tesztjük. Lehet, hogy Magyarországon is kijönne egy ilyen arány, ha többet tesztelnének.
2020. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!