Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van belépő az auswitzi táborba...

Van belépő az auswitzi táborba? Szállás lehetőség van a környéken? Milyen árban?

Figyelt kérdés
Neten találtam egy 2005-ös cikket, akkor még ingyenes volt.
2010. aug. 3. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éve voltam, van belépő, a szállást nem tudom, a belépő elég drága volt, de mi csoportosan mentünk.
2010. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire a környéken kell a szállás. Krakkó ott van 20-30 km-re, ott tuti találsz bármilyen szállást.
2010. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi elég régen voltunk, úgy 6 éve, akkor még tényleg ingyenes volt. Akkor a magyarok tartottak fent egy barakkot, ők üzemeltették, fizették a fenntartását, ezért engedték be ingyen a magyar turistákat. De ez már megszűnt. Szállásról nem tudok pontos adatokat mondani. Amikor mi voltunk, hasonlóak voltak az árak, mint itthon. Viszont az élelmiszerek, édességek valamivel olcsóbbak, és a lengyel termékek (főleg édességek) nagyon finomak voltak.
2010. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Krakkó végül is tényleg nincs messze, az még beleférne. Csak 1-2 éjszakára kellene a szállás, mert az út azért elég hosszú. Ahogy olvastam legalább 2 nap kell mire mindent végig lehet rendesen járni.
2010. aug. 3. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Krakkót ajánlom én is, onnan simán át lehet buszozni.

És érdemes körbenézni Krakkóban is :)

2010. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi itt foglaltunk szállást legutóbb (apartman)

[link]


Korábban pedig az egyik egyetemi koleszban vettünk ki szobát (nyári időszakban).

2010. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 éve voltunk egyéni uazással (nem csoport) és akkor ingyenes volt.


De most megnézem a honlapot:


Eszerint a nagy tömeg miatt csakis 10.00 és 15.00 között KÖTELEZŐ csoporttal bemenni az I-es táborba. A II-es táborba már nem kell csoporttal menni.


Én ezt úgy értelmezem, hogy 08.00 és 10.00 között egyéniben is be lehet menni és akkor ingyenes.


De kérdezd meg őket telefonon, velem nagyon készségesek voltak. Sőt, amikor megtudták hogy Magyarországról telefonálok, kapcsoltak egy magyarul beszélő kollegát is.


Vagy próbáld meg e-mailben.


Ja, és nekünk itt volt a szállásunk: [link]

2010. aug. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sajnos csak magyarul tudok, megpróbálok nekik magyarul írni egy e-mailt hátha válaszolnak! Köszönöm még egyszer! :)
2010. aug. 4. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Most vasárnap jöttünk haza, és voltunk Auschwitzban is.

Tehát először nézzétek meg a II. számú tábort (Birkenau), és utána 3órától ingyen be lehet menni az I.-es táborba is.

Az egyes, az amelyiken kint van az "Arbeit macht frei" felirat, a kettes pedig a vasútállomás, és ahol a nagyobb barakkok is vannak. Nekünk kb. 6óránkban tellett mire mindkettőt bejártuk.

2010. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! És megszálltatok valahol? Vagy csak mentetek meg jöttetek?
2010. aug. 4. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!