Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ilyen feltételekkel érdemes...

Ilyen feltételekkel érdemes lehet Ausztriába költözni?

Figyelt kérdés

Ferjem kulfoldi, en magyar allampolgar vagyok, de gyerekkorom óta angliaban éltem es par eve jöttem magyarorszagra a férjemmel, jelenleg itt élünk, azonban -tekintettel a politikai helyzetre is- megfordult a fejünkben, hogy esetleg par ev mulva gyerek(ek)kel kikoltozunk (most várjuk az elsőt, tehát kb akkor kezdene az ovit. Elsősorban magyar határhoz közeli települést néztünk, ami vagy Sopronhoz vagy Győrhöz közel esik. Mindketten saját kreativ vállalkozásban dolgozunk (web developer illetve szabadúszó illusztrátor), itthon saját vállalkozásunk van, amit szeretnénk nyilván tovább vinni, ezért nem vagyunk helyhez kötve.


Azonban az a baj, hogy amellett, hogy anyanyelvi szinten beszélünk angolul, sajnos a nemet mindkettőnknek egyelőre elég kisbaba szinten van.


Ha mi egyéni vállalkozónak regisztrálnank Ausztriában (gondolom ügyintézéshez nem elég az angol ugye?), akkor abbol lenne valami hátrányunk, pl hogy nem ausztriai cég alkalmazásában vagyunk?


Illetve pl kinti ovi/bolcsi ingyenes lenne vagy fizetős? Valamint az egészségügyi ellatas?


Bocsánat,lehet kicsit értelmetlen meg sok a kérdés, talán valaki válaszol :) előre is köszönjük!



2020. júl. 24. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos adminisztráció nyelve a német. Az üzleti tevékenységbe na nyelv hiánya mit jelent, az erősen témafüggő. Mondjuk ha egy megbízó hajlandó angolul tárgyalni, hát... Egyébként hogy ki hol él, hol dolgozik, egyéni dolog.

Óvoda és társai ingyenessége kizárt. Állampolgárok sem lesztek. Az egészségügyi ellátás mindenképpen társadalombiztosítást igényel. Az Unióban az nem számít, hol. Azonban ez csak alapellátást és sürgősségit jelent esetleg ingyenesen. Alapvetően más az állampolgár és az e szempontból külföldi esete (mindenütt). Előbbire az adott ország törvényei érvényesek, utóbbira az uniós jog.

2020. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk Burgenlandban hivatalos nyelv a magyar is, tehát nem szabadna gondot okoznia az ügyintézés magyarul sem. Ha másképp nem, esetleg tolmács segítségével.
2020. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria mindenhogy megéri :D

Egyébként ha rendszeresen kell használnod a németet akkor gyorsan tud fejlődni

2020. júl. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mielőtt kiköltöznénk, valóban mind a ketten szeretnénk eljutni legalabb alap szintre, mert szerintem fontos, hogy lássak a hajlandóságot.


Koszi Neked is 1-es az infót, Igazából én ugy értettem, hogy mivel ha jol emlékszem, az elso három hónapban jelentkezni kell egy registration certificate-re, hogy en mint EU allampolgar (illetve a ferjem) ott telepszunk le es ha jol értelmeztem, akkor a lakcímet is regisztrálják. Nem biztos, hogy jol olvastam, de ez utan tudjuk a saját vállalkozást ott regisztrálni. Szeretnénk ott adózni a vállalkozás utan Ausztriában, nem pedig itthon (érthető okokból, mivel itt kb a fizetésünk fele elveszik). Akkor ott nem ugy van, hogy amennyiben a ott vagyunk regisztrálva mint egyéni vállalkozók (errol sajnos még nincs nagyon sok információm, hogy pontosan mi a menete), akkor jar nekunk az ottani TB? Vagy mindenki fizet érte külön? (Ez sem problema, hisz az ellátásról azt hallottam, hogy magas színvonalú)!Illetve azt olvastam, hogy ott az oktatás ingyenes. Akkor ez ha jol ertem, mivel mi csak EU állampolgárok vagyunk, akik Ausztriában regisztráltak, de nem vagyunk állampolgárok, ezért az oktatásért nekunk fizetni kell?


Ne haragudj, sok a kérdés, csak gondoltam, hátha tapasztalatból írsz es meg tudod osztani! Előre is nagyon köszönöm!

2020. júl. 27. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a rendszer amúgy

Ha ott dolgozol akkor ugyanúgy levonják a tb-t mint Magyarországon is ha meg beugrós vagy akkor neked kell fizetned

2020. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!