Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában melyik banknál...

Angliában melyik banknál érdemes számlát nyitni és melyik bank a legrugalmasabb a számlanyitási feltételekben és legolcsóbb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! A párommal a HSBC-nél nyitottunk számlát és teljesen meg vagyunk velük elégedve. A nyitáshoz elég volt az albérleti szerződésünk, az útlevelünk (vagy a személyi) illetve a munkaszerződésünk - munkaszerződés helyett elég egy igazolás is a jobcentertől vagy egy agencytől, hogy munkàt keresel, csak arra figyelj, hogy szerepeljen rajta a magyar lakcímed is. Semmiféle összeget nem kértek tőlünk számlanyitáshoz -sok helyen akár 10-20£ is elkérnek....-, a havi számlavezetési díj 13£, de ebbe minden benne van. Hazautalásért fixen 17£-ot fizetünk összegtől függetlenül (mi, hogy ne fájjon sokba, egyszerre utaljuk haza a szükséges összeget), valamint ha Magyarországon használod a kártyád, semmiféle összeg -külföldön történő kártyahasználat például- nem terheli a számlád. ( ismerős pl elég keményen fizet, ha itthon hasznàlja a - ha jól tudom- Loyds-os kártyáját, miközben mi csak azt az összeget, amit forintban felhasználtunk, csak épp napi forint-font árfolyamban átváltva
2012. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a választ! A hsbc-től minket elhajtottak.. Mert private albérleti szerződésünk van, tehát nem agency-n keresztüli.. A jobcentertől van még levelünk, hogy NI számhoz interjúra mikor kell menni, az sem volt elég, pedig levélben kaptuk a címünkkel rajta, a munkahelyről szerződés sem volt jó, mert kézzel írott, de egy hétig most nem tudjuk zargatni a főnököt... Egyedül a Barclays-nál áltak szóba, de ott is bele kötöttek egy két dologba, majd javítottuk, utána a személyin lévő aláírásba kötöttek bele, hogy az ugye magyar aláírás, az albérleti szerződés pedig fordítva lett aláírva, mert hát az "angol" aláírás.. Kicsit mérgesek vagyunk már.. De szívem szerint a lloyds-nál nyitnánk, de ott is elhajtottak.. A barclays-ról valami vélemény? Elterjedt bank? Sok ATM-je van?
2012. aug. 27. 09:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! Melyik városban laktok egyébként?
2012. aug. 27. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Rugby (Warwickshire)

Mi sem agency-n keresztül bérlünk, de semmi gondunk nem volt ebből náluk.

2012. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Állítólag most 1 hónapja szigorítottak pont.. :(((
2012. aug. 29. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk egy kis városba, mert jött hivatalos levél a címünkre, de itt readingbe azt nem fogadják el, 20kmre arrébb meg állítólag igen, legalább is azt mondta az ügyintéző 1hete, hogy ha az jön akkor oké akármilyen is legyen, itt readingbe azt se fogadják el, pont azt nem, pont ez nem jó... Kicsit kezdek már mérges lenni, de ez van..
2012. aug. 29. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöktől én is hallottam hasonló storyt. Lakótársaink nyitottak cirka másfél hónapja, akkor nem panaszkodtak hasonlóra. Bàr az is lehet, hogy egyszerűen szerencséjük volt.......
2012. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült a Barclays-nál számlát nyitni, csak megírom a tapasztalataimat! Itt a legegyszerűbb, lehet privát tanancy-vel is nyitni, csak jó tanács: egyezzen teljesen az aláírás a személyin lévővel, tehát ne fordítva legyen aláírva! Valamint min 6 hónapra szóljon az albérleti szerződés! Bankártya használat díjmentes Angliában (kivétel néhány ATM), külföldön pénzfelvételnél 2% a tranzakció költség, de min 1,5font max. 4,5! A hazautalás is azaz international transfer úgy tűnik ingyenes! Ezt mondták! És a tájékoztatóban sem szerepel díj! Tehát nekem a Barclays jött be mint legjobb bank! A kártya internetes vásárlásra is alkalmas! ;)
2012. aug. 30. 19:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Valamint a számlavezetési díj is díjmentes!
2012. aug. 30. 19:51
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezért szigorítottak, nemrég találtam és ezért nem fogadnak el csak agency-s tanancy-t a lloyds-nál is:


[link]

2012. szept. 2. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!