Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moldova nagyon lepukkant ország?

Moldova nagyon lepukkant ország?

Figyelt kérdés
Aki esetleg járt már ott, tudna mesélni, milyennek látta az országot?

2020. aug. 25. 22:18
 1/10 anonim válasza:
74%

Én még nem jártam ott, de ami működik az a keresethez való viszonyítás:

[link]

130. helyen van, 5-öd annyi az átlagfizetés, mint Magyarországon.


Egyébként youtube-on találni jó néhány országról videót, ahol magyarok beszélnek róluk (összehasonlítják más országokkal / Magyarországgal vagy éppen bemutatják).

2020. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
72%
Szó szerint egy csöves bánat koszvadt putri az egész egesz ország.
2020. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Ok oriasi hatranybol kuzdottek magukat oriasi hatranyba.

Nalunk csak az arany valtozik szarra nyugati arakkal.

2020. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Putri, Kisinyovban voltam, meg a Dnyeszter Menti Köztársaságban is. Mi lehet vidéken, ha az elit rész putri?
2020. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
György
2020. aug. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Moldova a Szovjetunión belül is egy periférikus, alulfejlesztett régió volt, leginkább a mezőgazdaság a jellemző ágazat, abban pedig túl sok profit nincs az iparhoz és a szolgáltató szektorhoz viszonyítva , hiába látták el szinte az egész szojuzt borral. Aztán ennek az érának vége lett, polgárháború szívta le a maradék anyagi eszközöket , végül kaptak a nyakukba pàr oligarchát és kegyetlen mértékű korrupciót, így sok fejlődésre nem volt esély.


Amiért érdekes odamenni, az az időutazás és a fantasztikus, gyönyörű nők. Egyebekben meglehetősen sivár ország, bár összességében az egyik legérdekesebb utazásomat tettem oda annak idején.

2020. aug. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Finoman szólva eléggé, Romániához, de még Ukrajna régióihoz képest is visszamaradott. Szegény nép a sz*rból a másik sz*rba esett át, ennek megfelelő a hangulat is, ami talán még nagyobb baj. Ha valami kevésbé látogatott európai országra vágysz, Koszovó még mindig sokkal jobb hangulatú és érdekes helyek, jó bárok vannak, több városban is
2020. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Moldova azon kevés ország egyike, ahova nem mennék vissza. Transznisztriába simán, de Kisinyov a világ legdepresszívebb helye. A főváros legközepe is paneldzsungel, gyakorlatilag minden hiányzik, ami miatt érdemes városlátogatni. Vidéken vannak tök szép helyek, meg remek pincészetek, de a szegényseg olya szintű, amilyet Európában sehol máshol nem tapasztal az ember. Összehasonlításban Albánia vagy Koszovó gazdag helyek. Indiában láttam hasonló nyomort (jó, ott nyilván még durvább), viszont India elképesztően izgalmas ország, szegény Moldovának meg semmije nincs.

Egy esetleges Nagy-Románia létrejöttében bízhatnak, de még a legvérmesebb román nacionalisták közül is csak kevesen akarják a cirillel író kuldusszegény kistesót, főleg mióta a román gazdaság relatíve felívelőben van.

Szóval kérdésedre válaszolva: igen, nagyon lepukkant, de még csak nem is izgalmasan, mint India, Nepál, Mianmar vagy Mali.

2020. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé lepuszult, de egy érdekes hely. Sok helyen valóban elképesztő állapotok vannak, de pl nincs meg az mint budapesten, hogy nem tudsz egy kocsma teraszán normálisan leülni, mert folyton tarhálnak a csövesek. De csöves sincs túl sok. Lakosság nagyrésze csóró, de cserébe nincs komoly tarhálás, cigók sincsenek, a közbiztonság is jó. A lakosság jelentős része kemény alkoholista (legalkoholistább orszag a világon), de őszintén megmondom, hogy Kisinyovban sokkal jobban éreztem magam mint Budapesten
2020. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még hozzáteszem, hogy olyan szinten jobb, mint magyarországy hogy nem jellemző pl. a nálunk nagyon elterjed putris keménydrogozás (herbál/bio). Ilyen szinten még jobban is állnak, mint mi
2020. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!