Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már ott, mit gondolto...

Aki járt már ott, mit gondoltok Litvániáról és Lettországról?

Figyelt kérdés
Nem is annyira turistáskodás szempontjából érdekelne, hanem hogy milyennek láttátok ott az életet Magyarországhoz képest. Mennyire fejlett és élhető országok? Milyenek az emberek?

2020. szept. 13. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
En mindket helyen voltam. Litvania sztem nagyon lepukkant, nekem a nagyvarosok is silanynak tuntek, de az emberek kedvesek voltak. Lettorszag sztem ha nem is sokkal de fejlettebb, riga pedig kifejezettem szep varos, sok kedves emberrel. Eletszinvonalt tekintve litvania sztem magyarorszag alatt van, lettorszag meg vmivel felette, en pl ott szivesebben elnek mint ebben az itthoni putriba.
2020. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő ország határozottan jobb ÁTLAGOS életszínvonallal bír, de ez regionálisan eltér. Vilnius , Riga, meg néhány más nagyváros környékén jobb az élet, mint Közép-Magyarországon, de a távoli vidéki régiókban ez már nem érhető tetten.
2020. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ott is sok múlik azon, milyen mélyen értesz a szakmádhoz. Az a frusztráció,ami itt van, ott nincs. Az együttműködési készség sokkal nagyobb. Én nem éreztem Litvániát silánynak. Sokkal ápoltabb, kevéssé lepusztult.
2020. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét országból ömlenek az emberek Angliába, gondolom nem véletlenül. Van litván ismerősöm, ő se ott telepedett le. Fizetések a béka segge alatt, de nyugati árak vannak
2020. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Tanulmányoztam a válaszokat, megállapítás. Az emberek úgy döntöttek, e két ország elmaradott. Ellenvetés nem lehetséges. Aki magasztalja ezeket, lehúzzák, aki lesajnálja, egekbe magasztalják. Kérdező! Sajnálatos, de sose fogod megtudni a valós helyzetet. Csak azt, errefelé úgy döntöttek, ott rossz az élet. Bármilyen is legyen az.
2020. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Leifur ***** válasza:
100%

Rengetegszer jartam Lettorszagban, Litvaniaban kevesebbet.


Lettorszag nagyon meg van rekedve. A videk nehol kifejezetten "szakadt", es raadasul meg van spekelve a szörnyü szovjet epiteszet elbontatlan epületeivel. Ami rendbe lett rakva, az viszont csodas.

Riga jobb, egeszen elhetö es szep varos, de mereteiböl kifolyolag nehezen lehet Budapesthez hasonlitani. Talan a nagy rigai atlag kicsivel elhet jobban budapest 23 kerületenek atlaganal.

Lettorszagban szot kell ejteni a nagy orosz jelenletröl. Sokan ugy fogalmaznak, neha ugy erzödik, mintha Oroszorszag egyik tartomanyaban lennenk. Az oroszok kevesbe modernek, a lettek nyitottabbak es a jobbik felük teljesen skandinav gondolkodas es igenyek szerint el.


Litvania sikeresebb összegeszeben. Etnikailag homogenebb, nincs "orosz-balti" feszültseg. Jobban es többen tudnak angolul. Az arak alacsonyabbak, igy itt a fizetesek az magasabb eletszinvonalat tesznek lehetöve. Vilnius es a közeli helyek egy modernizalodo orszag benyomasat keltik. Magyarorszagnal jelenleg talan kicsit jobban allnak.

2020. szept. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Leifur ***** válasza:
100%
Elnezest a felregepelesekert, remelem a mondataim meg eppen erthetöek maradtak.
2020. szept. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oroszország olyan nagy, en nem értem miért ennyi orosz egy ilyen kis országban mint Lettország
2022. máj. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!