Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédország vagy Dánia ? És...

Svédország vagy Dánia ? És miért ? Nektek milyen tapasztalataitok vannak az északi országokról ?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd külföldre menni dolgozni és ott élni. Leginkább az emberek milyensége érdekel.

2020. szept. 19. 21:56
 1/4 anonim válasza:
0%
Ha nem vagy doktor be sem engednek.
2020. szept. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

A kettő közül Dánia. Azon belül is Sjælland.

De Norvégia vagy Izland ezeknél simán jobbb.

2020. szept. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Nekem Dániával az a tapasztalatom, hogy tök ugyanolyan, mint Észak-Németország, csak sokszor drágább és érthetetlen a nyelv. Nekem ezért kicsit csalódás is volt, mert vártam a nagy skandináv csodát amikor először átmentem. Svédországban még nem voltam.
2020. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Pár hét múlva tudok majd nyilatkozni Dániáról, mert oda megyek majd ki mezőgazdasági munkára. Az emberek meg mindig változó az északi országokban. Átlagban jól beszélnek angolul, de elvárják a helyi nyelvtudást is. Ehhez viszont ahogy utána olvastam a dolgoknak elég sok és elég jó nyelvtanfolyamokat szoktak biztosítani.

A fizetés ne tévesszen meg sokszor, drága tud lenni a megélhetés az északi országokban.

Norvégiáról tudok beszélni ilyen téren, mert annak néztem utána jobban még régen. Ott marha sokat el tud vinni például a lakhatás költsége. Élelmiszerárak változóak, van ami olcsóbb, van ami drasztikusan drágább. Norvégiára jó példa, hogy míg Németországba költözéshez 350 ezer körül ajánlanak míg nem kapsz munkát élni tudj, stb, addig Norvégiába 1-1,5 millió forinti összeget ajánlanak. Norvégia szokott lenni a legdrágább, de azért a többi északi ország is valamivel drágább szokott lenni kiköltözés szempontjából.

Írj majd rám és pár hét múlva majd válaszolok, hogy milyen kint Dániában.

2020. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!