Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban hol vannak dohánybol...

Londonban hol vannak dohányboltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Londonban hol vannak dohányboltok? Eddig sehol sem találtam a közelemben. Fura, mert ugye Magyarországon kb minden sarkon van egy, itt viszon nem láttam sehol sem feltüntetve. Hogy vannak kiírva, vagy térképen hogy kell rákeresni, mert már minden félét beírtam keresőbe, de csak párat hozott fel, azok is vagy 7-8 km-re vannak tőlem. El nem hiszem hogy nincsen több. Lehet csak én vagyok vak, vagy rejtegetik, hogy ne legyen olyan figyelemfelkelő?



2020. szept. 20. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek külön dohányboltok. Ha cigit akarsz venni akkor bármelyik élelmiszerüzletben (tesco, sainsbury, Aldi,) tudsz venni cigit. Bent az üzletben külön elszeparált helyen, külön sorbaállással tudsz venni.
2020. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Még valamit, amit kihagytam. Bármelyik kis arab boltokban is árulnak cigit.
2020. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég kevés oka nagyon egyszerű. Az emberek nagy tételben nem Londonban szoktak vásárolni, vagy nem olyat amit itt forgalmaznak 😛 márpedig a trafikosnak úgy érné meg, hogy kartonszám adja a cigit. Ugyanis itt nem olyan könnyű mint otthon, az emberek egy csomag dohanyert Tescoba mennek nem dohanyboltba. Akik vannak a belváros felé jópár tobacconist azok is a méregdrága szivarok meg pipadohány eladásából élnek ami ugye nem a pórnép hobbija, szóval ami van az bőven elég.
2020. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és igen ahogy írták olyan helyen ahol látsz vizipipát sokszor nagy a választék. Meg igazi különlegességek mint ízesített cigik is vannak.
2020. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem is figyeltem, hogy a tescoban lehet kapni. Amikor azokban a boltokban jártam, eszembe sem jutott jogy ott árulhatnak. 😅

2020. szept. 20. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig árulnak a tescoban. Ahol a pénzátsorok vannak, általában oldalt elkerítenek egy kis helyet. De lehet azért nem tűnt fel neked, mert a cigiket nem látod, ugyanis a polcokon lehúzott redőny van. Az angol gondolkodás szerint, nem szabad láthatóvá tenni a dohányárut, mert akkor nagyobb az esély, hogy a fiatalok rászoknak. ( csak én csóválom a fejem ezért?)
2020. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

"Az angol gondolkodás szerint, nem szabad láthatóvá tenni a dohányárut, mert akkor nagyobb az esély, hogy a fiatalok rászoknak. ( csak én csóválom a fejem ezért?)"


Kár csóválnod, mert láthatóan hatásos, mivel a kérdező sem találja a cigit.

2020. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-nek.

Lehet a kérdező azért nem látta, mert turistaként ment ki ( nem tudom) Én viszont bár nem dohányzom, de napi szinten megállítanak fiatalok, hogy odaadják a cigi árát (ami nem olcsó) csak vegyem meg nekik.

Korhoz kötött, kérnek fényképes dokumetumot amivel tudod bizonyítani, hogy elmúltál 21 éves. Nem veszek soha senkinek, mert büntetendő. Szóval hiába van letakarva a fiatalok akkor is cigiznek ha akarnak.

2020. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Laylah ***** válasza:
Csak Magyarországon van ez a hülyeség, hogy külön boltban lehet csak cigit venni. Mindenhol máshol ugyanúgy élelmiszerboltokban is kapható, mint régen itt is.
2020. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában is hasonló, csak trafikokban kapható cigi, illetve annyiból "jobb" a helyzet, hogy vannak cigiautomaták is.
2020. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!