Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgária mennyire drága hely...

Bulgária mennyire drága hely nyaralás szempontjából?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy mennyibe kerül a szállás,étkezés,útdíj,és hasonlók,mondjuk Görögországhoz képest?Merre érdemes menni?Románián keresztül érdemes menni,mert arra rövidebb?
2010. aug. 7. 18:10
 1/7 McKúr válasza:
32%
K*baszott olcsó, mert egy putri hely. Görögországnál tuti olcsóbb, és a többit meg nézd meg neten, és térképen, de hát nyilván románián kell keresztülmenni.
2010. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Partyqueen válasza:
Kib*szott olcsó. Igaz, hogy egy putri, de a tengerpartja egész faja. :D
2010. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tengerpart sztem nem putri, Aranyhomok és Napospart jók, és a tengerparti étteremben feleannyiért meg lehet kajálni mint nálunk egy átlagos helyen.

Vonatok mennek Románián át Várnába ill. Burgaszba, de repülő is van. A tengerpart ki van építve rendesen, van ott minden ami kell, nekem tetszett.

2010. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szállás kibérelt szobában napi 1000 Ft körül. Étkezés olcsó étteremben kb. ugyanennyi. Napi 2-3 ezer Ft költséggel teljes kényelemben lehet időzni Bulgáriában, közel a tengerparthoz, csak ügyesnek kell lenni, tehát tengerparti szálloda helyett kiadó szobákat érdemes keresni, étkezni kicsit beljebb, a kevésbé turistaközpontú helyeken, stb. stb. Várna ideális hely tartózkodásra és kisebb túrákra, Burgas se rossz, onnan mellesleg könnyű továbbmenni akár Isztambulba is. Szófia nem nagy szám, de megnézhető. A Rila-kolostor és más hasonló helyek is jók. Neszebárba ne menj, csak ha nagyon ráérsz: egymás fején állnak a turisták.
2010. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem olcsó. Ha valaki jól akarja érezni magát, ne menjen Bulgáriába.
2010. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lilaogre ***** válasza:
100%

Szia!


Június végén voltunk Bulgáriában, egy Napos Part melletti városkában, Ravda-ban (kb 15-20 perc busz Sunny Beach). Mi repülővel mentünk, a Wizz Air-nél találtunk olyan jegyet ami 15,000 Ft/fő körül volt oda-vissza (ez tartalmazta az illetéket, a csomagdíjat, mindent), húgom a főszezonban is talált olyan jegyet, ami 30,000 volt oda-vissza, tehát szerintem jobban jössz ki, mintha autóval mész. A szállást a booking.com-on foglaltuk, de ha újra mennék én helyben keresnék szállást, mert iszonyúan túl lett építve Ravda és még főszezonban is üresen állnak komplett panziók, úgyhogy kockázat nélkül ezt javasolnám. A szobaár ha jól emlékszem 2,000 Ft/fő/éj körül volt önellátással, a többi helyen is kb hasonló áron lehet találni és nekünk pozitív csalódás volt a szállás, tiszta, kulturált és nem szocreál ahogy vártuk. A bolti árak megegyeznek az itthoniakkal, ami ha azt nézzük, hogy tengerparton vagy már parádé, és az éttermi árak is teljesen korrektek, én általában kb 500-1000 Ft közötti összegből vacsiztam, ez ételfüggő persze. Reptéri transzfer oda-vissza 12 euro/fő volt, ezt itthonról le is foglaltuk. A buszjegy árak sem vészesek, nagyjából egy itthoni vonaljegy áráért mész át Ravda-ból Sunny Beach-re, Burgaszba (ami kb 25 km-re van) nagyjából a háromszorosa, úgyhogy az is elfogadható, bár utólag én nem mennék el Burgaszba, az már tényleg igazi paneldzsungel és semmi látnivaló. Az ajándékboltok nagyon olcsóak és rengeteg van, főleg Sunny Beachen, több száz méteren keresztül tart a "vásár-rész". Ami picit irreális az a vízisport (vízibicikli, banán, ejtőernyőzés, stb.), az elég drága helyi viszonylatban. Medúzák csak több száz méterre a parttól vannak, vízibiciklivel bementünk, ott láttunk párat, de a part közelében semmi, és állítólag egyébként sem veszélyes a bulgáriai fajta. Nessebar-t érdemes megnézni, nagyon hangulatos az óváros.


Remélem tudtam segíteni!


Üdv

2010. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez tényleg nagy segítség volt!

2010. aug. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!