Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Észak-Olaszorsz...

Milyen az élet Észak-Olaszországban (Milánó, Torino)?

Figyelt kérdés

Elsősorban a nagyobb városok érdekelnének, mint Torino és Milánó, esetleg még Firenze. Igazából bármilyen tapasztalat érdekel a kinti élettel kapcsolatban. Bár azt tudom, hogy a számok alapján az életszínvonal jelentősen jobb, mint Magyarországon, de arról is hallottam, hogy nagy a munkanélküliség, elsősorban a fiatalok körében (még ha nem is akkora, mint a déli országrészben), illetve a feketemunka aránya is jelentős.

Az is érdekes, hogy a jó életszínvonal ellenére azért jóval kevesebb magyar megy oda munkát vállalni, mint mondjuk Németországba, bár románok például már nagyobb számban vannak.

Arról szintén hallottam, hogy Milánó és Torino eléggé drága városok.

Szerintetek érdemes lehet Magyarországról odaköltözni?



2020. okt. 8. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ezerszer jobb mint délen. Magyarországnál valsmivel jobb.

Északon nincs akkora munkanélküliség és dél nélkül majdhogynem Finnország megg Ausztria szintjén lennének. Nyilván falun azér nem ennyire jó minden de nagyvárosokról volt szó.

2020. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Tavasszal mutatták a tv-ben.

Nem valami jó most arrafelé.

2020. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
#2 és ha a tv mondta akkor az úgy is van. Édes istenem.....
2020. okt. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Észak-Olaszország nagyon magasan fejlett régió, többé-kevésbé egy kategória Európa magterületeivel (Németország, Franciaország, Benelux, Ausztria, stb), viszont a mai napig sok pénzük elmegy Dél-Olaszország segélyezésére, amit ugyebár sokan nem is néznek jó szemmel, ezért akarnak sokan függetlenedni. Emellett Olaszországban a munkanélküliség az, ami hatalmas probléma. Papíron persze nem annyira szörnyű a helyzet, de a valóság az, hogy még maguk az olaszok is nehezen találnak stabil állást, a külföldiek pedig természetesen hozzájuk képest hátrányból indulnak.

Ha versenyképes szakmád van, akkor persze van esélyed, de Olaszország az az ország, ahol a nyelv ismerete különösen fontos, mert közel sem általános dolog a jó angoltudás a részükről. Az északi nagyvárosokban ilyen szempontból természetesen jobb a helyzet. Milánó pedig valóban bődületesen drága, Torino ehhez képest kevésbé, de nem muszáj a belvárosban lakni. Milánóban a metró például néhány agglomerációs települést is kiszolgál, akár ott is lehet lakni. Az egyik barátom pl. Como-ban él és napi szinten bejár Milánóba az egyetem miatt.

2020. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!