Kezdőoldal » Utazás » Európa » Skandinávia valóban olyan jó...

Skandinávia valóban olyan jó hely?

Figyelt kérdés

Pl Észt, Finn, Svédország, Norvégia, Dánia, Izland, Hollandia

?


Jobbak mint pl Svájc, Oroszország, Olaszország? Tényleg mindenki beszéli ezekben az országokban az Angolt. Klímájuk milyen? És szépségük milyen?


Litvánia, Lettországot azért nem említem mert tudtommal rosszabb helyzetben vannak mint mo. Pláne Lettország.



2020. okt. 11. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sok hiányosság van a kérdésedben. Észtország, Finnország nem skandináv államok, Hollandia meg pláne nem.

Svájcot, Olaszországot és Oroszorzágot meg eleve teljesen felesleges összehasonlítani, utóbbi kilenctizede lakatlan, fejlettségben és életszínvonalban meg sem közelíti Svájcot.

Szó szoros értelmében skandináv állam Dánia, Svédország, Norvégia, Izland (utóbbi elég kieső, nagyon nehéz nyelvvel és mérete miatt korlátozott lehetőségekkel). Magasan fejlett, kiemelten drága országok, angolul szinte mindenki tud, a szociális infrastruktúra, oktatás is kiemelkedő. Olaszországnál, pláne Oroszországnál mindben magasabb az életszínvonal, Norvégiában a legmagasabb, az már-már Svájc szintjén van, a többi pedig nagyjából hozza a holland átlagot (fejlett nyugat-európai részek).

Finnország fejlettségében és áraiban hasonló jellegű, az eltérő nyelv miatt nem sorolják a skandináv területekhez.

A Baltikum országai azért Skandináviához képest le vannak maradva, de élhető helyek, a magyar átlagnál valamivel jobb körülményekkel.

Kb. ilyesmi lehet a “sorrend” HDI (emberi életminőségi index szerint):

1. Norvégia, Svájc

2. egyéb skandináv területek, Finnország, Hollandia

3. Olaszország, Észtország

4. Litvánia

5. Lettország

6. Oroszország, erősen lemaradva.

2020. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Izland és Hollandia mióta Skandináv?
2020. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jol beszelnek angolul mert kiskoruk ota azt haljak a tvben es filmekben. Nincs semmi sem szinkronizalva es ez ennyit dob.
2020. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3: az azért kevés lenne. Van jó nyelvoktatás is már kb. 6-7 éves kortól.
2020. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as Vagyok. nem rossz inkabb tudom mert 15 evig ott eltem es tanultam.
2020. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*15 eves koromig
2020. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Full jó helyek.

Viszont te nem nagyon tudod kérdés alapján hogy melyik országok tartoznak askandinávok közé. Így azér megkérdőjelezem hogy tudnál-e ott boldogulni.

2020. okt. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5ös lefordítanád magyarra a válaszodat, mert nem értem mi nem rossz, mit tudsz inkább és úgy mit is szerettél volna közölni.
2020. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A jo nyelvokatatasra irtam hogy inkabb csak “nem rossz” az ottani angol oktatas. Es ezt onnan tudom hogy kint szulettem, es eltem 15 evig. Ja es magyar nyelvtant nem tanitottak 🤪
2020. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyira nem lehet rossz ha mindenki anyanyelvi szinten beszéli az angolt és a tavasszal a BBC által meginterjúvolt kisiskolások is folyékonyan beszéltek a riporterrel.
2020. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!