Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi férhet bele kocsi nélkül...

Mi férhet bele kocsi nélkül (repülővel) egy marosvásárhelyi hosszú hétvégébe?

Figyelt kérdés
Milyen olyan városok, látványosságok, természeti kincsek vannak a közelben, amelyek viszonylag könnyen megközelíthetőek autó nélkül ennyi idő alatt?

2020. okt. 17. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Kolozsvar, Segesvar.
2020. okt. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vásárhelyen érdemes megnézni a Kultúrpalotát, a régi szecessziós épületeket, a Várat, az Állatkertet.


A környéken pl. Gernyeszeg vagy Marosvécs, de autó nélkül macera eljutni (kisbuszok mennek tele zsákos cigányokkal, nem is tudom honnan indulnak).

2020. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek által írottakhoz kis kiegészítés:

Gernyeszegre még vonattal el tudtok jutni, bár a kastély most nem tudom épp mennyire látogatható. Marosvécsre úgy tudom, nincs vonatközlekedés.

Segesvár szinte esélytelen vonattal, mert Gyulafehérvárig kellene majdnem kerülni. Lenne vagy 6 óra és jó drága is. Bár mivel Vásárhely és Segesvár is nagyobb városoknak számítanak, biztosan lesz kulturált buszközlekedés, amivel lent vagyok 1 óra alatt.

Kolozsvár megint csak messzebb van, de éppen be tudjátok vállalni, ha 3, vagy akár 4 nap is a rendelkezésetekre áll.

Még a parajdi vagy tordai sóbányának is érdemes lehet utánanézni. Mármint ha már bevállalnátok egy kolozsvári utat, akkor Torda például pont útba esik. Igaz, akkor már annak lenne értelme, hogy egyik reggel elvonatozni Kolozsvárra, estefelé lemenni Tordára, Tordán megaludni, másnap megnézni a sóbányát, utána pedig dél körül vissza Vásárhelyre.

2020. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Segesvár felé 2 óránként indulnak buszok (a Bega utcából a Mv.hely - Brassó - Bukarest járatok). De amúgy Mv. helyen gond nélkül el lehet tölteni egy hétvégét a helyi látványosságok megtekintésével (Kultúrpalota, Toldalagi múzeum, Teleki téka, református temető, állatkert, vagy csak séta a központban). Nem tudom, megéri-e három-négy órákat bumlizni zsúfolt buszokon. A gernyeszegi kastélyban nincs sok látnivaló, be lehet menni, de kb. az egész üres (a kommunizmus alatt bolondokháza volt benne, a régi bútorok, szobrok, berendezések stb eltűntek... Marosvécs detto...)
2020. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!