Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pre settled statusszal Magyaro...

Pre settled statusszal Magyarorszagon tartozkodom par honapig?

Figyelt kérdés

Szoval sajnos par honapig Magyarorszagon kell lennem. Anno kijelentkeztem a Tb-bol, es nem tudom hogy erdemes-e visszaallittatni, bejelentkezni ujra, amig Mo-n vagyok. Tudom, hogy hosszadalmas... Sok hazakoltozott embernek a mai napig nincs TB-je.

Eddig voltam mar 3 honapig korabban, es nem jelentkeztem be, mert jottem is vissza Angliaba.

Most viszont lehet 6 honapot kell maradnom.

Valakinek tapasztalat? Koszonom a segitseget.



2020. nov. 23. 23:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Azert kerdezem elsosorban, mert mi van, ha veletlenul orvoshoz kell mennem, es receptet ugye nem tudok kivaltani a nevemre...
2020. nov. 23. 23:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye van egész évre szóló brit betegségbiztosításod Európára ?
2020. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg elvesztettem a munkam, szoval nem lesz NI contribution 2 honap mulva mar
2020. nov. 24. 20:04
 4/5 BeefEater ***** válasza:

Ha 6 hónapig (plusz egy napig) tartózkodsz Magyarországon akkor már ott adózol. Azt nem tudom fejből, hogy a pre-settled státuszt pontosan hogy érinti, de az az év valószínű nem fog számítani a settled státuszhoz szükséges évekbe.


A magyar TB-be jelentkezz be addig.

2020. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Anno ugy volt, hogy 3honapnal tobbet nem lehetett uk-n kivul tartozkodni. Most meg a pre settled statusszal lehet 2 evet es nem veszik el.


Azert kerdezem, mert ha tegyuk fel innen kijelentkezem, akkor lehet x evig nem jelentkezhetem vissza.


Megprobalok 3 de max 4 honapon belul visszajonni dolgozni. Korabban mar azt hittem, hogy lett volna kihagyas az NI-omban, osszesen 3 honap egy evben, de azt vegulis atlagoltan levontak a kovetkezo munkahelyen, szoval a gap megszunt ugymond. Tobb, mint 4 eve vagyok kint, igazabol nem gond, ha a settled elhuzodik, amugyis ha minden jol ment volna covid elott a settled statuszom majd jovo osszel lett volna meg.

2020. nov. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!