Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria vagy Németország?

Ausztria vagy Németország?

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy Ausztria Németországhoz képest, olyan mint Magyarország Ausztriához képest. Tényleg ilyen nagy a különbség az osztrák és a német életszínvonal között? Mert szerintem a magyar életszinvonal jóval lejjebb van mint az osztrák, és ők elég nagy jólétben élnek. De akkor a németek még az osztrákoktól is sokkal többet megengedhetnek maguknak?


Amúgy néztem az egy főre jutó GDP-t a wikipedián, és ott az volt, hogy Németország kb 44000 Usd, Ausztria szintúgy kb 44000 USD, Magyarország meg 15000 USD. A GDP szerint nincs is köztük különbség ezen a téren.


2010. aug. 11. 13:39
 1/5 anonim válasza:
100%
Németországban valamivel magasabb az életszínvonal, de szerintem nincsenek olyan nagy különbségek. Érdekesség viszont, hogy egy nemzetközi felmérés szerint az egész világon Bécsben a legjobb élni.
2010. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

ezt a bécsi dolgot már olvastam :D

2010. aug. 12. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a németek több mindent megengedhetnek maguknak. Amikor náluk jártam, hát igencsak elcsodálkoztam, hogy az úton 5 évesnél régebbi kocsikat biztos nem láttam. :D
2010. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria egyáltalán nem rossz hely, ha ott akarsz élni. ( én magams is készülők ki egyébként, többedmagammal együtt). A németek már nem a régiek. Amióta egyesült a kelet-nyugat, meg jött az euró, meg ez a sok segély a bevándorlóknak, igencsak megkopott a régi hírnév, mentalitás. Persze nem rossz, csak másabb.

Ausztriában jóval kevesebb ember él, több pénz marad, jut a szétosztáshoz, tehát a fizuk, kedvezmények, magyarországhoz való közelség miatt, akár kedvezőbb is lehet. De egyik ország sem rossz választás, mindkettő sokkal jobb magyarnál, életszínvonal szempontjából.

2011. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Österreich forever!
2012. jún. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!