Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik a legjobb,...

Szerintetek melyik a legjobb, legfejlettebb, legliberálisabb Európai főváros?

Figyelt kérdés
A leírtak közül válassz!

2020. dec. 26. 13:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Párizs mitől a legliberálisabb?
2020. dec. 26. 17:48
 12/27 anonim ***** válasza:
9%
Na ezt nem tudom.
2020. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%

Angliában hatalmas szakadék van az alsó réteg és az elit között, mentalitás és életmód terén érhető ez tetten. Próbáld csak meg összehasonlítani a lecsúszott proli angolt a 0-24 öltönyben feszítő, Oxfordban vagy Cambridgeben végzett felsőosztálybelivel...

Egyébként a kocsmákban gyakran találkozni angolokkal akik a saját sz.r életükért a liberálisokat, a pakisztániakat, a kelet-európaiakat, a skótokat, az íreket, a feketéket vagy épp az lmbtq embereket hibáztatják és folyton panaszkodnak. Mindenki hibás, csak ők nem...ilyen tekintetben feltűnően hasonlóak mihozzánk.

A bevándorlókkal úgy vannak, hogy az alsóbb néprétegek őket(is) hibáztatják a saját szerencsétlenségükért, a felsőosztákybeliek megtűrik őket mert olcsó munkaerő, de egyébként nemigazán vállalnának velük közösséget. A középosztály hozzáállása viszont általában normális. Ők inkább a viselkedésük alapján ítélik meg őket, nem származás alapján.

Vannak persze ultraliberális angolok is, de átlagban véve nem kifejezetten azok. A hollandok, németek, svédek, franciák liberálisabbak.

2020. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A Franciák mitől?
2020. dec. 26. 18:13
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
A lehetséges válaszok között nincsenek ott egyértelmű győztesek, mint Amszterdam, Stockholm, Koppenhága. Legliberálisabbnak simán Berlint mondanám a felsoroltak közül, bármit megtehetsz, amíg nem ártasz vele másoknak, végtelenül multikultibb, mint az ország legnagyobb része.
2020. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A Skandináv országok törvényileg nagyon liberálisok de most nem erről volt szó hanem leginkább az Európai nagyvárosokról. Azért a Németek nem olyan liberálisok. Nincs szólásszabadság stb...
2020. dec. 26. 23:51
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Párizsról mi a véleményetek? Berlin liberálisabb mint Párizs?
2020. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Berlin.
2020. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem, hogy ebből mit akarsz kihozni. Minden nyugati főváros liberális meg multikulti. Nézd meg Pestet mennyi gyrosos meg kebabos meg kínai étterem van, szerintem több is mint a hagyományos magyar főleg ha ide vesszük a gyors éttermeket mint a meki, kfc stb. Meg Pesten több arabot is látsz mint Kozármislenyben pl. Meg nem igazán értem ezt az egészet amit ebből ki akarsz hozni bár van elképzelésem, hogy valami M1-es interjúban látottak alapján úgy gondolod, hogy nyugaton patakokban folyik az emberek vére valamint , hogy mindenki meleg de ez nincsen így teljes mértékben. Igaz vannak bajok a nagy városokban de nem hiszem hogy valami olyasmi megoldás lenne a célravezető , hogy a melegeket a rendőrök megverik vagy lelövik vagy a feketéket
2020. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Miből gondoltad hogy negatív értelemben értettem a "liberálist"? Én is liberális vagyok csak nem mind1 milyen módon. Például a muszlim bevándorlást ellenzem meg vannak dolgok amikkel nem értek egyet. Na de a kérdésem lényege csak az hogy megtudjam a leírtak közül melyik a legliberálisabb. Azon is gondolkoztam hogy csak 3-at írok Berlin, London és Párizs. Na bár Budapest liberális Magyarország többi részéhez képest azért a Nyugat-Európai nagyvárosoktól elmarad és minden leírt város legalább 2-szer nagyobb Budapestnél. Budapest pedig nem világváros pedig sok Budapestnél kisebb város számít világvárosnak de Budapest csak majdnem az bár halad afelé.
2020. dec. 27. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!