Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha idén nyáron már lehet...

Ha idén nyáron már lehet utazni, szerintetek drágábbak lesznek az árak mint eddig?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 12:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondolok itt arra, hogy mivel tavaly nyáron nem igen volt lehetőség külföldre utazni, így idén azt hiszik a turizmust vezetők, utazási irodák, hogy többet is hajlandóak fizetni az emberek, csak mehessenek már valahova...
2021. jan. 13. 12:49
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Forditva mukodik ez: a tulelesert kuzdenek, biztos lehetsz benne hogy nem fognak arat emelni hogy meg kevesebben menjenek el barhova is. Majd amikor megtelt minden (ez viszont evekbe fog telni), akkor talan.
2021. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Pont most próbáltam őszre foglalni Barcelonába ill. Amszterdamba és jóval drágábbak a hotelárak azoknál a foglalásoknál amiket a vírus miatt tavaly visszamondtam.
2021. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A tavalyi nyaralást átfoglaltattam idénre, december közepén küldte az iroda a szerződést, 3000 forintot kell ráfizetnem. Ez alig drágult, de hogy kint milyen árak lesznek nyáron a csuda se tudja...
2021. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az elején lesznek first minute akciók, aztán ahogy a turizmus elkezd fellendülni, avagy legalábbis megérzi az emberek utazási kedvét, úgy az árak is elkezdenek busásan emelkedni.

Egyébként ez már tavaly is megfigyelhető jelenség volt. Amikor tavasszal meghanyatlott a turizmus, visszaesett a hotelek forgalma pl., az emberek nem mehettek sehova, akkor boldog-boldogtalan elkezdett itthonra foglalni és amellett, hogy jól felnyomták az árakat, nagyon szabad helyet sem lehetett találni már sehol. Szerintem ugyanez várható, csak tágabb körben.

2021. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én tavaly európán kívülre utaztam egy nagyon jó hotelbe kb fele annyi árért, mint az a hotel alapból.
2021. jan. 13. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen, európai szinten én is ezt láttam, mert ők próbálták csábítani a turistákat. No de sokan nem mertek útnak indulni, így az itthoni árak mentek fel.

Most is pl. meg lehet nézni a tavalyi és az idei eplényi síbérletek árait... Nem is kommentálom...

Idén szerintem, ha nem lesz már annyira hétről hétre bizonytalan helyzet, főleg karantén nem (bár az szerintem marad márcsak gazdasági érdek miatt is), akkor többen nekivágnak és ha minden országból megindulnak az emberek nyaralni, az bizony robbanni fog.

2021. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem drágulás lesz, egyrészt a hotelek próbálják majd behozni a kiesett évet, másrészt ugyanakkor rengeteg ember ugrásra készen áll már jó ideje hogy utazhasson, hatalmas az elhalasztott kereslet. Ha megnyílik a lehetőség, ez a hatalmas kereslet egyszerre rázúdul a foglalási rendszerekre. Majd bolondok lennének a hotelek nem kihasználni.

Annyian akarnak majd hirtelen egyszerre megindulni, hogy a gyakorlatban inkább az lesz a kérdés, hogy jobb időpontokra egyáltalán kapjál helyet, és teljesen másodlagos lesz hogy mennyibe kerül.

Magamból indulok ki, ha végre kinyitnak a kedvenc helyeim, nem fog érdekelni hogy mondjuk 100 vagy 130 EUR egy éjszaka, tökmindegy, a pénz összegyűlt rá, mialatt sehova nem lehetett menni. És sokan vannak így rajtam kívül is. Szóval drágulás lesz szerintem. Az már egy jobb kérdés, hogy mekkora.

2021. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem sokkal
2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!