Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban milyen ATM-ek...

Németországban milyen ATM-ek léteznek?

Figyelt kérdés
Németországba utazom ki hosszabb időre és OTP-s kártyám van. Arra lennék kíváncsi milyen pénzfelvételi lehetőségeim vannak? Sajnos a honlapokon nem igazán igazodtam el. Van valakinek esetleg tapasztalat milyen bakok vannak jelen Németországban?
2011. okt. 6. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, melyik bankból veszel fel pénzt, egységesen külföldi pénzfelvételnek minősül.
2011. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pénzfelvételnél nem a te bankod és adott külföldi bank kiléte számít, hanem az a kártyatársaság, akihez tartozol a bankod által. Tehát Mastercard/Visa/Maestro logós ATM-ből vehetsz fel pénzt, a bank nevétől függetlenül. Ma már minden ATM ezekhez a rendszerekhez van csatolva, az üzemeltető bank neve teljesen lényegtelen.
2011. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 6. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Még egy dolog.

A magyar sima baknártyákat nagyrészben csipp nélkül adják ki vagy is csak mágneskártyás. Ezekkel rengeteg helyen nem lehet fizteni, azt hiszem autómatában fel lehet venni vele pénzt, de nem jó. A dombornyomottal is lehet gond mert sok bevásárló központ nem fogad el hitelkártyát csak bankkártyát. szóval járt már itt úgy barátom, hogy szegény direkt dombornyomottat csináltatott és nekem kellett egy tesco nagyságú üzletnél kifizetni a dolgait.


nem tudom, otthon csinálják-e már a bankok a csippes kártyákat? olyan mint a telefonkártyán a csipp.

2011. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
már kb 5 éve van chippes kártyám.Igaz nem otp
2011. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!