Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell teszt vagy nem? NÉMETORSZ...

Kell teszt vagy nem? NÉMETORSZÁG / Ausztria (Többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Terv szerint májusban megyünk ki Németországba autóval. (Dolgozni huzamosabb időre)

Nos az alábbi kérdések merültek fel:


1. Kell Covid 19 negatív teszt? (Gondolom igen) Ha kell, akkor milyen tesztet fogadnak el és hol tudom ezt elintézni, valamint mennyibe kerül?

(Ha ez számít, nekem van érvényes Védettségi Igazolványom, mert már átmentem a Víruson. Ér valamit? Ugyanúgy kell teszt?)


2. 5 nap karanténra kell számítani? Ha igen, adnak ők ilyen elkülönített szállást?


3. Kell fizetni autópálya matricát Ausztriában és/vagy Németországban? Határnál kell fizetni?



2021. ápr. 6. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

A szabályok folyamatosan változnak, így érdemes folyamatosan informálódni. De:

1. Kell teszt, PCR is megfelel, csak legyen angol vagy német nyelven az igazolás. A magyar védettségi igazolás semmit nem ér az országon kívül.


2. 5 nap karantén után újra tesztelsz, ha az negatív, akkor szabad vagy. Ha nem tesztelsz újra, akkor 10 nap karantén. A szállást természetesen magadnak kell intézned.


3. Németországban ingyenes a pálya, Ausztriába kell matrica. A határ közelében bármelyik benzinkúton megkapod, de még a határ előtt szerezd be.

2021. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A konzuli szolgálat weboldalán minden aktuális infót megtalálsz!

Egyelőre nem jelent könnyebbséget a védettségi kártya.


Ki adna neked szállást...?? A határőrség, vagy hogyan gondolod??

Intézd előre magadnak!


Az osztrák matricát most már online is megveheted. Tessék, itt van, magyarul is "beszél" a weboldal:

[link]

2021. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem is fog semmit sem érni az a buta kártya,ennyit erről.A teszt számít
2021. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az illetékes német hatóságok Magyarországot 2021. március 7. 00:00 órai hatállyal magas fertőzöttségű területnek (Hochinzidenzgebiet) nyilvánítják. Az ezzel járó legfőbb változás, hogy a Magyarországról érkező beutazónak már a Németországba történő beutazáskor kell rendelkeznie egy negatívteszttel, melynek mintavételére leghamarabb 48 órával a beutazás előtt került sor. A kategóriához kapcsolódó részletes beutazási szabályokról a lentebbi leírásunkban olvashat."



Olvasd el az egészet, nem rövid!

2021. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell teszt német nyelven Pcr (20ezer) mi tegnap antigén gyors tesztet csinaltattunk 10 ezerert es jó volt!!


Németországban nincs pályamatrica ingyesek az autópályák, ausztriába kell (10napos 10€)

abérletet nehéz találni amúgy


mi ma jöttünk vissza Münchenbe ausztriaba kellett a teszt ( nemetek nem szedtek ki bennünket) de kell regisztralni indulas elott..

miota itt vagyok (11 óta) 3 smst kaptam h kövessem a szabályokat.

2021. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Májusig még nagyon sokszor fognak változni a szabályok.
2021. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Változnak folyamatosan a szabályok és bundeslandonként is eltérhetnek.

De ha Ferkel bedilizik, még egésznapos kijárási tulalmat is bevezethet. A hétvégén láttam egy címlapon.

2021. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!