Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik helyet ajánlanátok...

Melyik helyet ajánlanátok Görögországban?

Figyelt kérdés
Idáig csak Horvátországba jártunk,nagyon szeretem,de most úgy gondolom adnék egy esélyt Görögországnak is.Rengeteg a lehetőség és nem tudok dönteni.Ami nekem fontos,tiszta legyen a tenger,így lehetőleg aprókavicsos, vagy sziklás part legyen, nem baj ha gyorsan mélyül, homokos strand nem tetszik.Elsősorban valamelyik jón tengeri szigetre gondoltam,Lefkada, Korfu, Kefalónia, Ithaki,de ha mást tanácsoltok,meghallgatom azt is.Bár tudom nyáron mindenhol nyüzsgés van,ha találnék egy kevésbé zsúfolt helyet az szuper lenne.Árakat tekintve mennyivel olcsóbbak az éttermek a horvátoktól? Szállásokat látom, ott nincs akkora különbség, mint gondoltam.

2021. ápr. 23. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kevésbé zsúfolt helyek azok, ahova főleg komppal lehet eljutni, mert nincs reptér és/vagy távol esnek Athéntól. Az ilyen szigetek általában csak néhány településből állnak, amik ugyan tele vannak turistával, de az összlakosság még így is csak párezerben mérhető.


Ha ilyet keresel, akkor Skiros, Ikaria, Karpathos jó helyek. Karpathoson van reptér, és nagyobb is, de a híresebb szigetekhez képest még mindig nagyon kevesen látogatnak oda.


Az árak nagyon település és étteremfüggőek, de nem éreztem, hogy olcsóbbak lennének a horvátoknál. Talán picit drágábbak is, de nyilván attól is függ, hogy mihez viszonyítasz Horvátországban.

2021. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondoltam, köszönöm. Azért gondoltam az árkülönbséget, mert sok ismerős mondta, hogy milyen olcsó Görögország, miért megyek a horvátokhoz.Igaz ez 3-4 éve volt.Lehet mostmár kezdenek felzárkózni, főleg, hogy a tavalyi évi veszteséget be kell hozni.
2021. ápr. 23. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Korfun kavicsos a part es keskeny.. 2008-ban voltam ott

2016-ban Kefalonia, Lassi.. Na az gyonyoru volt! Az is kavicsos valamennyire

Nekem eddig Nei Pori tetszett, de az szeles, homokos part. Ott eddig otszor voltam😂

Tolonak es Sartinak is vannak sziklas, kavicsos reszei

2021. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Görögország mindenképpen drágább lesz Horvátországnál, már csak az útiköltség + a komp miatt is.
2021. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es: Igen,ezt elfelejtik említeni a Görögország imádók.Ha meg repülővel mész, még drágább.
2021. ápr. 23. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha valaki "felejthetetlen" élményre vágyik, az csakis busszal megy.

Az életben nem felejti el.

:)

2021. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szigetek mindig dragabbak, az etel is. De szarazfoldon, amiota busszal jarok Gorogorszagba (2004) minimalisan emelkedtek az arak. Egy gyros vagy souvlaki 2,5 euro mar jo par eve, piacon zoldsegekhez, gyumolcsokhoz apropenzert juttok hozza .. Az egy dolog, hogy nem 300,hanem 360 egy euro.. De Gorogorszag nem draga es nem vagyok "Gorogorszag imado".
2021. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:). 7-es: nem leszólásként írtam, ne vedd magadra, csak vannak akik nagyon elfogultak egyik-másik országgal kapcsolatban. Busszal azért elég húzós, azt nem biztos, hogy bevállalnám:) de hasznosak a válaszok, még nézelődök.
2021. ápr. 24. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!