Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok a Horvátországi...

Mit gondoltok a Horvátországi Zadar-ról?

Figyelt kérdés

El szeretnék menni a bezártság után kikapcsolódni egy kicsit. Sosem voltam még Horvátországban.Az árak milyenek? PL. taxi,étterem, tömegközlekedés,kocsmák. Van homokos tengerparti rész? Ha igen, melyik strand?


Alapvetően egy olyan tengerpartra szeretnék menni ahol csak a vizet látom egészen a horizontig, kint például ez: [link]


Olyan képeket láttam Zadarról,hogy átlátni a túlpartra az meg nem olyan igazi tengerparti élmény.



2021. máj. 3. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Zadarban nem voltam. Nem nagyon van homokos part. Általában sziklás. A víz szép tiszta.
2021. máj. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem az üres horizontot látni Zadarban, hiszen 4 kilométerre van Ugljan-sziget.


Javaslom kezdésképp nézz rá Horvátország térképére... Google Mapsen szinten mindenhol van Street View és el tudod dönteni, hogy megfelel-e neked az adott hely.


Az ország két vége, Isztria és Dubrovnik környéke jöhet szóba. Isztriában sok a köves-sziklás beach, sőt épített beton is bőven akad. Fent Umagnál már átlátni az olaszokhoz, a délebbi részt kellene választani Rovinjtól lefelé. De ott meg kis sziklák, szigetek előfordulnak.


Összességében Horvátország nem a legjobb választás erre a végtelenség élményre, amit keresel. Montenegró inkább, de Bulgária főleg.

2021. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Összességében Horvátország nem a legjobb választás erre a végtelenség élményre"

Szigeteken inkább, pl. Hvar-on láttam ilyet. Mondjuk a csajomat majdnem elvitte a szél/áramlat, amikor a külső, nyílt tenger felőli oldalon úszott, szóval csak óvatosan :)

2021. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
Honokos strandot tovabbra sem a horvatoknal kell keresni,mint ahogy az altalad kivant kilatast sem Zadarban.
2021. máj. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Rab-szigeten van homokos part, de igaza van az előttem szólóknak, Horvátországban nem nagyon van. Olaszoknál keress homokos partot.
2021. máj. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

A horvát árak valamivel magasabbak az itthoniaknál, kisboltok kb. 40%-kal, szupermarketek is kb. 20%-kal. A korsó sör egy ezres nagyjából. A boltokban a sör ára majdnem a duplája, mint itthon. Tömegközlekedés kicsit káoszos Horvátországban, tavaly nyáron Trogir és Split között buszoztam, konkrétan a buszmegállókban még tábla sem volt, menetrend főleg nem, csak a végállomásokon.

Horvátországot a kristálytiszta tengervíz, a mediterrán növényzet, hangulatos középkori óvárosok és a sziklás, vadregényes, kavicsos partok, eldugott öblök miatt szokták felkeresni. Meg persze nyilván a földrajzi közelség miatt. A kép, amit küldtél az alapján én is Olaszországot, Bulgáriát választanám, ha nagyon számít az ár, akkor ott van még Odessza is pl. is, fillérekért lehet fapados repülőjegyet találni, és ugye a szállás, étterem-árak meg mélyen a magyar alatt vannak. De csak ha tényleg a nyílt tenger, homokos part és az olcsóság a fő szempont.

Sokan amiatt csalódnak Horvátországban vagy bármely más országban, mert előtte a fejükben valami másfajta képet építettek fel, ezzel irreális elvárásokat támasztva az adott célpont felé.

2021. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!