Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvát tengerpartra lejutni...

Horvát tengerpartra lejutni mennyire hegyes, szerpentines az út/autópálya?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok túl magabiztos sofőr, ezért kicsit félek tőle, régen családdal Bosznia felé haladva nem könnyű útvonalról vannak emlékeim. A kocsik is elég régi, nem tudom mennyire bírná a megpróbáltatásokat. Horvátországban jobb a helyzet?
2021. máj. 10. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A Dinári-hegységen ugyebár át kell kelni, a horvát autópálya nyilván kevésbé kanyargós és meredek, mint egy főútvonal, márpedig a korábbi utad során Bosznián át tuti az utóbbin mentetek, autópálya alig volt ott régebben (meg ma sincs sok).


Viszont külföldön kínlódni egy lerobbant autóval szerintem elrontja a pihenést, én lehet megfontolnám inkább a Regiojet vagy esetleg a MÁV-Start éjszakai vonatait. Persze akkor olyan szállást kell választani, ahol minden helyben van közel vagy kocsit bérelni. Olcsóbb nem lesz így, de nyugodtabb biztosan.

2021. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan azt nem ismerem, de autópályáknál meg van szabva, hogy mekkora kanyar és szintemelkedés lehet benne maximum, szóval nyugi.
2021. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
84%
Ha pályán mész akkor nem lesz gond
2021. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Autópálya is lehet kanyargós, de azért nem olyan szűk kanyarok, mint egy hegyi zergeugratós :) út.


Amúgy írd be a google maps útvonaltervezőjébe az útvonaladat, és végig tudod nézni, hogy mennyire szerpentines szakaszok vannak...

2021. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
71%
Kanyargós azért
2021. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Hegyi zergeugratós....

Bamög de rég hallottam már ezt,még a kaját is majdnem félrenyeltem a vigyorgás közbe.

2021. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát pl Krk-re le kell jönni a pályáról, az azért kanyarog meg meredek is. Isztria felé sima ügy.
2021. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!