Kezdőoldal » Utazás » Európa » Konzuli védelemre való regiszt...

Konzuli védelemre való regisztráció ingyenes? Esetlegesen milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Hollandiába megyünk családlátogatásra egy hétre repülővel. Néztem a regisztrációt. Ha bármi probléma történik, (például elhagyom az irataim) akkor csak előzetes regisztráció alapján segítenek? Hogyan működik ez?

2021. jún. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétele a konzuli segítségnyújtásnak az, hogy te előre bejelentsd a làtogatásodat az adott konzuli kerületben. Az utazók többsége nem is foglalkozik ilyesmivel.


Viszont egyes, jellemzően extrém esetekben sokat gyorsít a kommunikáción , ha mondjuk tudja az elérhetőségedet a külügy. (Pl. természeti katasztrófa vagy terrorcselekmény esetén könnyebben tudnak a hogylétedről információt adni aggódó hozzátartozóknak).

2021. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia EU-tag, szerintem fölösleges aggódás ilyesmivel foglalkozni...


Ha mondjuk Dél-Afrikába mennél, vagy Szomáliába, netán valami elmaradottabb ázsiai országba, akkor fontos lehet a regisztráció.


De itt az EU-ban túlzás...

2021. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszaitokat!
2021. jún. 7. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Ha elmaradott helyre megy akkor pont felesleges a regisztracio mert ugysem tudnak segiteni.
2021. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4. de hát itt meg családlátogatásra mennek.... nehogy már az ott élő család ne tudjon segíteni, ha bármi ilyen történik....


Azért nem mindennapos eset, hogy az ember elhagyja az útlevelét....

2021. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Itt is felesleges, szerintem mindenhol felesleges
2021. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!