Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata harmadik országbeli autóbehozatallal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Láttam neten egész pontosan kijev környéként egy jópofa kisfogyasztású orosz kis mopedautót az a neve hogy СМЗ С-ЗД Lehet vennék egy ilyet melóba járni. Busznál jobb nem igaz? :-) (nagyon kéne egy ilyen kis járgány nagy segitség lenne az életembe).Csak abba nem vagyok biztos hogy egyáltalán behozhatok-e magyarországra egy ilyen invalid-car -t meg hogy vajon forgalomba tudnám-e egyáltalán helyezni itthon, ukrajnából (harmadik országból) behozott autóra van-e vám regisztrációs adó mi az forgalombahelyezés menete stb

#regisztrációs adó #Ukrajna #mopedautó #autóbehozatal #harmadikországbeliautóbehozatal #autobehozatalharmadikországból #Autóbehozatal eu-nkivülről.
2017. febr. 25. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

hát onnan behozni egy mopedautót igencsak nagy kaland..saját lábon hosszadalmas, szállítva drága, és még ott van az engedélyeztetés..


amúgy az ötlet nem rossz. Itthon már megy minden..vám, adó, illeték, tipusengedély,..

2017. febr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mennyi lehet a regadója egy ilyen kis 350köbcentis mopedautónak amit európai unión kivülről hoznék be?

A wikipédia az irja róla hogy ez a tipus a "L7e" járműkategóriába tartozik.Ezek szerint "Segédmotor" jogsival is vezethető.Motorja Euro III-as ezért környezetvédelmi besorolás szempontjából is megfelelő.


[link]

2017. febr. 26. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ukrajnában tudok segíteni amibe kell, de én a helyedbe először utánajárnék h lehetne forgalomba helyezni, meg h mennyibe kerülne a papirozása.
2017. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Köszi a segítséget.

Igazából egyelőre csak terv az egész, de megpróbálok utánna érdeklődni annak hogy milyen költségei lennének a magyarországi forgalombahelyezésnek.Végül is úgy tudom nem minősül autónak mivel motorkerékpár "motor" hajtja L7e kategória ami akár "segédmotorkerékpár"-ként is értelmezhető.Szóval még az is előfordulhat hogy nem kell rá regisztrációs adót fizetni...Esetleg csak vámot. Munkába járni meg ingázáshoz nekem tökéletesen megfelelne.Egyszerű könnyen javitható kisfogyasztású gazdaságos kis autónak tűnik.

na mindegy majd meglátjuk

2017. febr. 27. 08:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A gatyádat ráfizeted az illetékekre itthon. Nem éri meg. Amúgy KKKKijevből akarsz autót behozni, ami UUUUKrajnában van és MMMMagyarországon helyeznéd forgalomba?
2017. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen.

Persze csak ha nem kerülne túl sokba.

2018. febr. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!