Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozitív antitest-teszttel...

Pozitív antitest-teszttel átengednek a határon Horvátországba menet?

Figyelt kérdés

Még októberben (azaz 9 hónapja) voltam covidos és nemrég csináltattam ellenanyag vizsgálatot és pozitív lett az eredményem. Az igazolványomat is megkaptam már.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy július 31-én átengednének-e engem a határon Horvátországba ezzel?



2021. júl. 11. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudjuk, mert a jelenlegi szabályok július 15-ig érvényesek. Azok szerint pedig nem engednek át: "A pozitív antitest eredmény nem felel meg a betegségen való átesettség igazolására."

Bár van egy ilyen kiskapu, hogy hitelt érdemlő orvosi igazolással (pecséttel, aláírással, fordítással ellátott) elvileg beengednének, de mivel az nem közokirat, így macerás lehet, nehogy aztán ne fogadják el, mert valamibe belekötnek.

A magyar védettségi igazolvány önmagában már nem alkalmas Horvátországba való beutazáshoz július 1-től.

2021. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oo, amit idéztél, arról eddig sehol se olvastam.

Remélem enyhítenek a szabályon, bár nem sok esély van rá.


Köszönöm szépen!

2021. júl. 11. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 napja jöttem Montenegróba Horvátországon keresztül. Mi antigén tesztet csináltattunk Ausztriába.Irnom se kell több határ átlépés volt az úton, a tesztet, meg kártyát, vagy akármit fel se hozták. Csak a személyi igazolványokat szkennelik nagy szorgalommal. Az a teszt nem drága (Ausztriába Siegendorf előtt külföldieknek is ingyenes szeptemberig. Inkább legyen, de amúgy 19 euró, a fizetős. Csináld meg, és gond letudva. Most a haza úthoz itt csináltatunk újat. De mégegyszer írom, le se sza.ták a korona témát.
2021. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!