Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriaba lépve van 24 órám...

Ausztriaba lépve van 24 órám tesztelni magam, de ezt el kell küldeni vkinek utána bizonyítani?S O s

Figyelt kérdés
Határon ha atengednek hogy 24 órán belül csináljak tesztet kint azt aztán hogy fogják ellenőrizni tényleg megtettem? Kell vkinek bizonyítanom vagy elküldeni?

2021. júl. 13. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Dehogyis, ezek ilyen latszat intezkedesek :)
2021. júl. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez biztos? Nagy bajban lennék ha kimegyek aztán megcsinálom az ingyen tesztet de vmi lépést kihagyok és megbuntetnek , nem férne bele a bünti😅
2021. júl. 13. 07:06
 3/9 subrette ***** válasza:

Nem kell a tesztet beüldeni sehova. Ha ellenőrizni akarják, majd keresnek.

Június 10 óta Magyarország felől nem kell regisztráció a belépéshez, ha a 3G feltétel teljesül (oltás vagy teszt vagy átestél a betegségen). Ha nincs sem oltásod (Európai Gyógyszerügynökség, EMA által elfogadott) és 24 órán belül Ausztriában pótolod a tesztet, elvileg kell még regisztrálni, de most már nem veszik komolyan. Korábban elvileg a regisztrációnál megadott elérhetőségeken kereshettek, hogy megcsináltad-e a tesztet, de senkinél nem hallottam ilyenről.

Ausztriában a járványt egészségügyi és nem rendészeti módszerekkel igyekeznek visszaszorítani...

2021. júl. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Regisztrálni hol tudok és időpontot kérni kinti tesztre ? :)
2021. júl. 13. 07:17
 5/9 subrette ***** válasza:

regisztráció a belépéshez: [link]

teszt: nagyon sok helyen csinálják, én Bécsben az AustriaCenter-ben szoktam: [link]

Kapsz egy QR-kódot, amivel akárhányszor mehetsz tesztelni. Kb. 15 perc alatt megvan és kinyomtatják az eredményt. Nyugodtan jelöld be, hogy nincs osztrák egészségbiztosításod, itt ingyenes akkor is.

Gyógyszertárakban és más helyen osztrák egészségbiztosítás nélkül 35 EUR körül van az antigén-gyorsteszt.

2021. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Baden környékén van olyan hely ahol szintén ingyen megcsinálják?

Köszönöm a szuper válaszokat ! :)

2021. júl. 13. 09:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval a fenti linken regisztrálok egyet, ezután kimegyek a határon ha kérdezik elmondom csinálok majd kint tesztet, majd elmegyek egy ilyen tesztelő helyre, mutatok egy regisztrációt és egy személyit, megcsinálom a tesztet , kis idő múlva kész az eredmény és nem küldöm sehova, ha vkit érdekel majd keresnek engem. Jól értem? :)
2021. júl. 13. 09:11
 8/9 subrette ***** válasza:

Jól érted. A regisztrációs visszaigazolás legyen nálad mobilon vagy kinyomtatva, ha kérik a határon.

Baden-ben Covid-tesztről itt van info: [link] olvasd el, lehet, hogy itt csak e-card-dal ingyenes. Tesztelni manapság nagyon sok helyen lehet Ausztriában, pl. akár éttermekben is, ha ki van írva, ha fogyasztasz, ingyen megcsinálják.

2021. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen igen köszönöm, itt a linken azt látom itt kell az e card azért
2021. júl. 13. 09:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!