Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes lehet akkor is elmenni...

Érdemes lehet akkor is elmenni Horvátországba (Split, Trogir, Šibenik), ha nem igazán szeretnék fürdeni, inkább csak várost nézni és kirándulni? Vagy ilyenkor nyáron elviselhetetlen a hőség az aktív pihenéshez?

Figyelt kérdés

Soha nem jártam még Horvátországban, mert nem igazán vagyok egy strandolós típus, viszont a mediterrán kultúrák nagyon érdekelnek, ezért szívesen körülnéznék pl. Splitben. A MÁV azonban csak nyáron közlekedteti az éjszakai Budapest-Split közvetlen vonatot, így most lenne adott, végre-valahára ellátogatni a horvátokhoz.


Nektek milyen tapasztalatotok van aktív pihenés terén a fent említett városokban?



2021. júl. 20. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Split és Trogir nagyon szép városok, Sibeniket nem ismerem. Kérdésedre válaszolva: igen, abszolút érdemes. Jó idő van, szép képeket tudsz készíteni, látnivaló is akad bőven. Splitben pláne, ókori római város. Nem csak fürdés van a világon.:-)
2021. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sibenik is szép város.

Érdemes ott sétálni, de ez igaz bármelyik dalmát városra.

Sajátos hangulatuk, épületeik vannak..

2021. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, csak hatalmas tömeg van és főszezoni árak. Ezek a városok meg eleve nem a strandjairól híresek. Na jó, Splitben vannak azért jó strandok, csak a központtól elég messze.

Ha nem lennél ennyire a vonathoz kötve, akkor inkább elő vagy utószezont javasolnám.

Én a helyedben Splitben vennék ki szállást. Onnan 20 percenként megy a 37-es busz Trogirba, illetve fél óránként Omisba, mindkettő gyönyörű városka. Illetve a közeli szigetekre (Supetar, Hvar, Vis) is mennek sűrűn hajók, kompok, katamaránok, tehát egy hetet is bőven el lehet tölteni simán strandolás nélkül is csillagtúrákkal, kirándulással. Én sem vagyok az a strandon döglős fajta, de azért a melegben jól esik néha csobbanni egyet.

Sibenik is szép (innen közelebb van a Krka Nemzeti Park és a Kornati-szigetvilág), de Splitből több a lehetőség szervezni programot.

2021. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindharom szep varos es meg egy csomo. Nagyon is erdemes menni fuggetlenul attol hogy strandolsz-e vagy sem.
2021. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szezonon kívül van Flixbus Zágrabba, onnan pedig egy rakás távolsagi busz mindenfelé Horvátorszagon belül. Előbb Splitben vagy, mint vonattal, és egész évben bármikor járnak ezek a járatok.
2021. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Ellehet csak minek?
2021. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Estefelé mar nincs is akkora rekkenő hőség,akkor egész nyugodtan lehet menni várost nézni.


De napközben is lehet,ha bírjatok a meleget.

2021. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mi jövő héten utazunk Splitbe, nagyon szép hely, már várom
2021. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én nyáron nem javasolnám, a kőpadozatos, szűk utcás városok kb izzanak a hőségtől. Plusz óriási tömeg. Menj szeptember végén, október elején, még mindig nagyon szép kellemes idő lesz.
2021. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!