Kezdőoldal » Utazás » Európa » Turista csoporttal való...

Turista csoporttal való utazással hogy van szabályok betartása?

Figyelt kérdés
Covid alatt is van ilyen lehetőség ugye? Na de a kérdésem hogy ilyenkor egy csoport utazik együtt és ugye vannak bizonyos szabályok hogy ne legyen késés stb... Na de ilyenkor külföldre mennek az az nem tehetnek ki valakit csak úgy kitudja melyik országban ráadásul kifezette mindenki a jegyeket. Most repülő esetében ha zavar van még akár kisebb is gyakran le is szállítják a gépet a biztonság miatt ott komolyan veszik a rendet így ha már fizikai erőszak is történik nagy esélyel leszállìtják a gépet. Na most az ilyen turista csoporttal való utazás esetében hogy oldják meg ha az utas nem hajlandó együtt működni és balhèzik? Mert ők egy bizonyos pontig el kell viselni de ha már fizikai erőszak is történik azt csak komolyan veszik nem? Ilyenkor hogy oldják meg ezt a helyzetet? Ilyenkor visszavonul az egész csoport vagy ha Európai EU-s országban vagy jogállami országban vannak mint Norvègia vagy Svájc akár a rendőrséget is ki lehet hívni? Vagy esetleg ebben az esetben is úgy van mint a repülőknél hogy könnyen intézkednek vagy akár lefújják az utazást vagy csak a legvégső esetekben intézkednek bármit is? Egyébként általában veszélyes alakok nem szoktak így utazni pl akiknél kés van vagy valami?

2021. aug. 7. 15:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Erről a kínás részről valami hiteles forrást linkelj már be kérlek!
2021. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11 ?? Milyen hiteles forrást. Nem írtam semmit Kínáról. Csak kérdést tettem fel azzal kapcsolatban mit tehet egy turista csoport ha az egyik utas pl Kínában balhézik vagy akár megkésel valakit? Vagy Kínát más hasonló országgal is helyettesíthetjük. Mit lehet tenni? Az ottani rendőrségnek csak nem adhatnak át senkit egy jogállamból érkező turista csoportból.
2021. aug. 8. 02:08
 13/27 anonim ***** válasza:
Azt kértem, hogy ezt bizonyítsd már valami linkkel, hogy nem lehet átadni a kínai rendőrségnek.
2021. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Már hogy lehetne? Kína egy diktatúra nem jogállam. Csak nem adhatjàk át egy jogállam polgárt egy diktatúra rendőrségnek.
2021. aug. 8. 12:41
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is várom azt a nezetközi megállapodást, ami ezt tiltja.
2021. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha vakaki kimegy Kínába, megtehet bármit, és a rendőrség nem nyúlhat hozzá? Tényleg nagyjából 11-12 éves lehetsz.
2021. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
16 Nem tudom hogy oldják meg de a Kínai rendőrségnek nem adhatják át. Azért egy turista csoportnak élve kéne haza vinni az utasait minden estben és ha a Kínai rendőrségnek átadják és valami történik vele ott az ő felelősségük lesz.
2021. aug. 8. 16:27
 18/27 anonim ***** válasza:
Átadhatják. Én értem, hogy vagy kb 15 éves, de abba gondolj bele, hogy szerinted ha valaki súlyos testisértést követ el Kínában, akkor nem tartóztatják le?? Onnantól nem az ő felelősségük, hanem a Külügyé. Ha a fejedet belevered a falba, akkor is. Amúgy nagyon egyszerű. Nem kell Kínában balhézni, bántalmazni/megkéselni valakit, és a kínai rendőrség sem fog elvinni.
2021. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Itt egy jó kis cikk neked


[link]

2021. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
"nem adhatják át a helyi rendőrségnek mert nem jogállam" - ezt a marhaságot honnan szeded? linket!
2021. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!