Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovéniába utazott valaki a...

Szlovéniába utazott valaki a héten Magyarországról? (Pincénél szeretnék átmenni az autópálya mellett)

Figyelt kérdés
Szlovéniába kell mennem, és a drága kormányuk szinte hetente változtat, sőt elég bonyolult dolgokat rak fel a netre, magyar újságokra meg nem alapoznék, sem a magyar külügyre. Van határellenőrzés a szlovén oldalon most a héten? Kis határátkelőkön is?

#határ #Szlovénia #COVID-1984
2021. aug. 18. 17:05
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
Ellenőriznek...ha mas nem szúrópróba szerűen.
2021. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs, és csak hétfőtől él a szigorításuk ami annyit jelent hogy átutazóknak is kell oltás vagy teszt (igen, jó a teszt is). Most átutazáshoz nem kell semmi, 12 óra áll rendelkezésre hogy elhagyd az országot. Ha csak átruccansz akkor se kell ha azt mondod hogy tranzitálsz (úgyis hazajössz pár óra múlva, meg nem mész szállásra, ahová szintén kell).

Hazafelé nem kell semmi június 23-a óta (azóta ezt nem változtatták és nincs hír róla, de valószínű, hogy szeptember elsejéig így is lesz)

2021. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbáltatok segíteni, de azt hiszem információitok inkább újságcikkel, esetleg barátok nem olyan pontos elmondása alapján van.


Én próbáltam egy órát utánaolvasni angolul... most hétfőn is volt egy jogszabály, illetve jövő hétfőtől újra változás lesz. Azt nem tudom, hogy jelenlegi jogszabályt mennyire ellenőrzik.


Brasco, te Szlovéniába volta a héten? Én voltam két hete, több ismerősöm volt egy hónapon belül, semmiféle ellenőrzésről nem számoltak be sehol... de mint fentebb utaltam, a drága szlovén kormány ismét megőrült.

2021. aug. 20. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!